חשד: רצחו את שכנתם הקשישה ושדדו את כספה

מידע חדש שהגיע משכן של שושנה לוי שנחנקה למוות ב-2010 הוביל את המשטרה לרוצחים. לאחר הרצח ביצעו החשודים תנועות חריגות בחשבונם

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

היחידה המרכזית של מחוז תל אביב הודיעה היום (ראשון) כי הצליחה לפענח את רצח הקשישה שושנה לוי לפני כשנה וחצי ביפו. החשודים המרכזיים ברצח הם שכנתה לשעבר שטיפלה בלוי בתקופה קצרה לפני הרצח ובעלה באותה העת - תושב קלקיליה.

במשטרה חושדים כי לוי נחנקה למוות בביתה בעבור בצע כסף. מחקירת המשטרה עולה כי השניים, להם היתה היכרות מוקדמת עם הנרצחת, ידעו שהיא שומרת בבית כסף ותכשיטים. ביום הרצח דפקה החשודה בדלת ביתה של לוי שפתחה אותה עקב היכרותן. כשנפתחה הדלת נכנס במפתיע בעלה של החשודה (וכיום גרושה) וחנק אותה עד שנפחה נשמתה.

עד לפענוח, לא היה לחוקרי הימ"ר קצה חוט בפרשה. מידע שהגיע באחרונה מאחד השכנים הצביע על כך שהחשודה המרכזית היתה בזירת האירוע שבועיים לפני הרצח. המידע הביא את החוקרים לפתוח את התיק מחדש ולאסוף מודיעין בנושא. במהלך החקירה המחודשת גילו חוקרי הימ"ר שלאחר הרצח שילמו החשודים שכר דירה לתקופה ארוכה מראש וביצעו תנועות חריגות בחשבון הבנק.

זירת הרצח של שושנה לויצילום: מוטי קמחי

במהלך החקירה הגיעו החוקרים לשני החשודים ועוד מספר מעורבים, תושבי יפו, קלקיליה וקלנסווה. בימים האחרונים בוצעו מעצרים בסיוע היחידה המרכזית של מג"ב מרכז. והעצורים הובאו לחקירה. במהלך השבוע תוגש הצהרת תובע כנגד כמה חשודים בגין הסתרה ושיבוש חקירה.

שושנה לוי נרצחה ב-16 בדצמבר 2010. נכדה שהגיעה לדירתה לאחר שבני משפחתה לא הצליחו לאתרה במשך כמה שעות, מצא אותה כפותה וללא הכרה. הממצאים בזירה העלו את החשד שמדובר בשוד שבוצע בדירה לפני הרצח, אולם הפענוח והעובדה כי לוי פתחה את הדלת לשכנתה מחזקים את הסברה כי החשודים תכננו את הרצח מראש.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ