בגלל שנשלחה אליו עדות המתלוננת |

עו"ד אמיר הודיע שלא ייצג את ראש העיר קרית מלאכי החשוד באונס

עדותו של אמיר נגבתה לאחר שהמתלוננת המרכזית בפרשה פנתה אליו לפני כשנה וחצי. הוא פורש מהתיק למרות שלשכת עורכי הדין אישרה לו לייצג

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

עו"ד ציון אמיר הודיע היום (ראשון) שלא ייצג את מוטי מלכה ויוסי סולימני, ראש העיר קרית מלאכי וממלא מקומו שנעצרו בשבוע שעבר בחשד לשורת עבירות ובהן אונס, סחיטה באיומים ושוחד.

אמיר החליט לפרוש מייצוג השניים לאחר שנחשף כי המשטרה גבתה ממנו עדות בשבוע שעבר במסגרת הפרשה. עדותו נגבתה לאחר שהמתלוננת המרכזית בפרשה חשפה בחקירתה כי פנתה אל אמיר לפני כשנה וחצי, בטרם החלה חקירת המשטרה וחשפה בפניו בפירוט את מה שלטענתה בוצע בה על ידי בכירים בעירייה, בהם מלכה.

אמיר הודיע כי לא ייצג את השניים למרות שקיבל היתר זמני לכך מלשכת עורכי הדין. הוא אמר היום ל"הארץ" כי למרות שקיבל היתר מוועדת האתיקה בלשכה לייצגו, ולמרות שאינו רואה כל מניעה משפטית לעשות זאת, הוא החליט לנהוג "ברגישות רבה ואולי מופרזת מתוך שיקול של מראית עין". אמיר טען כי בינו לבין המתלוננת לא נקשרו יחסי עורך דין-לקוח, וכי מעולם לא פגש אותה.

אמיר עצמו פנה בשבוע שעבר ללשכת עורכי הדין בבקשה שיתירו לו לייצג את מלכה ואת ממלא מקומו, וחשף את העובדה שנגבתה ממנו עדות בפרשה. המתלוננת סיפרה בחקירתה כי העבירה לאמיר פירוט של המעשים שהתרחשו בעירייה וכי שוחחה איתו בטלפון - גם לאחר שהחלה חקירת המשטרה בתיק. אמיר עצמו הכחיש כי שוחח איתה.

במכתב ששיגר ללשכת עורכי הדין שלשום כתב אמיר כי לפני כשנה וחצי שלחה המתלוננת למשרדו מספר עמודים לא קריאים בפקס, לא ציינה את שמה או הוסיפה כל פרט מזהה. לדבריו, הדפים הונחו על שולחנו ונמסר לו כי הגיעו על ידי אשה שסירבה להזדהות. "מאחר והדפים לא היו קריאים לא עיינתי בהם, זולת אולי רפרוף כלשהו", כתב אמיר ללשכה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ