האונס בת"א: חשד שההתעללות נמשכה יותר משעה וחצי

מהחקירה עולה כי החשוד נמלט לשטחים עם הטלפון של הנאנסת; הצעיר סיפר שהחשוד ניסה לבצע גם בו מעשים מיניים - ללא הצלחה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המשטרה ממשיכה בחקירת האונס, שהתרחש בליל שבת במרכז תל אביב, בחניון בניין העירייה. בשלב זה, החקירה מתנהלת ברובה במצוד אחר החשוד במעשה, שעדיין לא נעצר.

מעדויות שנלקחו מהצעירים, עולה כי השניים שהו בתא השירותים למעלה משעה וחצי, כשבאותו הזמן הם עברו מסכת ארוכה של התעללות מצד החשוד. על פי החקירה של הצעירה, ייתכן שהחשוד ביצע בה יותר מתקיפה אחת, באותו הזמן שבהם היו השלושה בתוך תא השירותים. הצעיר סיפר בחקירתו שלאחר האונס של חברתו, ניסה החשוד לתקוף גם אותו, ואף ניסה לבצע בו מעשים מיניים, אולם ללא הצלחה. עוד סיפרו השניים בחקירה שלמרות שזיהו את החשוד שהתבונן בהם, עוד לפני שבאו לחניון העירייה ועקב אחריהם, הם בכל זאת הופתעו לגלות אותו כשהופיע בתא השירותים.

לטענת מקורות במשטרה, הבדיקות של הזירה על ידי אנשי הזיהוי הפלילי הצליחו להניב ממצאים איכותיים של דנ"א וטביעות אצבע ברמה כזו שניתן לזהות את החשוד. במשטרה טוענים, בנוסף על כך, כי החשוד ביצע כמה טעויות שיכולות גם הן להביא למעצרו. כעת הותר לפרסום כי הטלפון הנייד שהיה בידי הצעירה בזמן האירוע נלקח על ידי החשוד, לפני שברח מהמקום.

החשוד ככל הנראה לא ניתק את הטלפון והורי הצעירה שהתקשרו כדי לברר לשלומה שמעו מצדו השני את החשוד, שהוא בעל מבטא ערבי, שסירב להאריך בשיחה. במשטרה ניסו מיד לאחר האירוע לנסות ולאתר את הטלפון הנייד של הבת באמצעות איכון טלפוני, כדי לנסות ולהבין את המסלול שעבר החשוד מרגע בריחתו מהמקום.

זירת האונס, שלשום. החוקרים לא שוללים את האפשרות כי החשוד נמלט כבר לשטחי הרשות הפלסטיניתצילום: מוטי מילרוד

הנער סיפר לחוקרים כי בעת האירוע הוא ניסה לפחות בתחילה להתנגד לחשוד ואף החל אתו תגרת ידיים, אולם לפי גרסתו נאלץ לוותר, לאחר שהבין כי חייה של חברתו בסכנה מאחר שהחשוד איים עליה ועליו באמצעות סכין שהצמיד לצווארה של חברתו. בשלב זה, ידוע למשטרה שהחשוד עזב את החניון בריצה ולאחר יציאתו עלה ככל הנראה על אופניים ויצא לכיוון רחוב המלך שלמה. במשטרה לא שוללים את האפשרות כי מדובר בתושב השטחים שכבר חצה את המחסומים ועבר לרשות הפלסטינית.

מפקד מחוז תל אביב, ניצב אהרון אקסול, התייחס למקרה האונס ואמר: "מדובר באירוע קשה לכל הדעות ואנחנו עושים את כל המאמצים ונוקטים את כל האמצעים שעומדים לרשותנו להביא למעצרו של החשוד". אתמול קיימו כל מפקדי המחוזות שיחת עם מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו. באותה שיחה דרש דנינו ממפקדים בשטח להוציא בימים הקרובים שוטרים לרחובות כדי לנסות להחזיר לאזרחים את תחושת הביטחון שנפגעה לאחר רצף של מקרים אלימים בשבועיים האחרונים. "אני יודע שאירועים מסוג זה יוצרים תחושת ביטחון קשה בקרב האזרחים, למרות שהנתונים שיש בידינו קצת שונים", הוסיף אקסול, "אני יודע שנגד תחושה של אזרחים קשה מאוד להתמודד. אנחנו נעשה את המקסימום להחזיר את תחושת הביטחון של הציבור".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ