הוארך מעצרו של נהג שדרס למוות הולך רגל ברמת הגולן

המשטרה חושדת כי בדמו של ולנטין שוקין היה אלכוהול ברמה הגבוהה פי ארבעה מהמותר, אך מממתינה לבדיקה הסופית. עורך דינו: "הוא כלל לא שתה אלכוהול ביום התאונה"

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי אשכנזי

מעצרו של ולנטין שוקין, בן 40 מקצרין, הנהג שדרס למוות ביום ו' את הולך הרגל, אסף ליברמן, הוארך היום (שני) בבית משפט השלום בצפת. ממצאים של בדיקות ראשוניות מראים כי בדמו של החשוד היה אלכוהול בכמות הגבוהה פי ארבעה מהמותר.

לאחר התאונה עלתה סברה כי השילוב בין אלכוהול לתרופות מסוימות שהחשוד נוהג ליטול היא הסיבה שגרמה לאובדן השליטה שלו על המכונית. אולם מאוחר יותר התחזקה הסברה שהוא שתה כמות אלכוהול מופרזת. לדברי סגן-ניצב יוסי חתוכאי, מפקד אגף התנועה במחוז הצפוני של המשטרה, "מדובר בממצאי בדיקה ראשונית ואנחנו עדיין ממתינים לתוצאות בדיקה מורכבת יותר שצפויה להגיע ממעבדה טוקסולוגית". עם זאת, במשטרה לא צופים כי יתקבלו תוצאות שונות. בידי המשטרה גם עדויות כי הנהג איבד שליטה עוד בטרם התרחשה התאונה. נהגים שנסעו אחריו, מכיוון רמת הגולן לעבר צומת מחניים, דיווחו אחרי התאונה כי הוא נסע בזיגזג ובצורה לא נורמאלית.

עם זאת, סנגורו של החשוד, עו"ד פתחי פוקרא מהסנגוריה הציבורית, אמר כי הנהג שב וטוען כי לא שתה אלכוהול ביום התאונה. לדבריו הוא אכן שתה, אך זה היה יום לפני כן. לדברי פוקרא "הנהג טוען כי אינו זוכר דבר. הוא הגיע לבית החולים מחוסר הכרה ויש אפשרות כי גם ברגע התאונה היה כבר חסר הכרה. אנחנו ממתינים לחוות דעת סופית". פוקרא ציין כי "החשוד הינו אדם נורמטיבי, עובד כאדריכל במשרד גדול ומוכר ואין לו עבר תעבורתי כבד. הוא בהלם מוחלט, בוכה כל הזמן ומביע צער כבד על התוצאה הקשה של התאונה".

שרקין (במרכז) בבית המשפט, 2012צילום: ירון קמינסקי

אסף ליברמן, בן 27, הובא למנוחות ביום ראשון בבית הקברות בנס ציונה, העיר בה גדל. לפני מספר שנים עבר עם הוריו, שני אחיו ואחותו לישוב חד-נס שברמת הגולן. במהלך לימודיו במכללה האקדמית תל חי התגורר בקיבוץ כפר סאלד. הוא סיים לפני שנה לימודי עבודה סוציאלית במכללה והשנה למד במכללה דרמה-תרפיה.

ליברמן נהרג רגעים ספורים לפני שעמד להתחיל בתחרות שערכו הסטודנטים, במהלכה היו אמורים לתפוס טרמפים עד למסוף טאבה וחזרה למחניים תוך 36 שעות, כשבדרך עליהם לבצע מטלות היתוליות שונות ולתעד אותן. ליברמן עמד על מדרכה סמוך למרכז המסחרי בצומת מחניים, עם בת זוגו לתחרות, שם נפגעו על ידי שוקין. ליברמן נהרג במקום והצעירה שעמדה לצדו נפצעה קשה.

ההרוג אסף ליברמןצילום: גיל אליהו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ