היועמ"ש וראש השב"כ מתנגדים לשחרור חברי מחתרת בת עין

שני הבכירים יביעו את עמדתם מחר בפני ועדת השחרורים, שתדון בניכוי שליש לשלומי דביר ועופר גמליאל, שתכננו להניח מטען מחוץ לבי"ס לבנות

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, וראש השב"כ, יורם כהן, מתנגדים לשחרורם המוקדם של שלומי דביר ועפר גמליאל, חברי מחתרת בת עין שבקשתם לשחרור שליש תידון מחר (שני) בוועדת השחרורים של השב"ס.

השניים נעצרו באפריל 2002 בחשד לחברות במחתרת שביקשה להניח מטען מחוץ לבית ספר לבנות בשכונת א-טור במזרח ירושלים. לפי הכרעת הדין נגדם, גמליאל ייצר את המטענים ודביר הוא זה שאמור היה להניח את המטען. נגזר עליהם עונש מאסר של 15 שנה.

באחרונה, עתרו השניים וביקשו לנכות שליש מתקופת מאסרם. הם נימקו זאת בחרטה שהביעו ובהתנהגותם הטובה בכלא. ל"הארץ" נודע כי בפרקליטות התקיימו מספר ישיבות בעניין בהשתתפות וינשטיין וכהן, שבתומן החליטו השניים להביע את התנגדותם לשחרור המוקדם.

בא כוחו של עפר גמליאל, עו"ד עדי קידר, אמר כי "לאור התנהגותו הטובה בכלא, הבעת החרטה, ונסיבותיו האישיות, בהן פציעתו של בנו הקטן בפיגוע טרור, נראה כי אין מניעה לשחררו מוקדם - מה גם שהרשות לשחרור האסיר תומכת בכך.

"ההתנגדות של היועץ המשפטי לממשלה כמוה כערעור על גזר הדין. כל אסיר ראוי לשחרור ואין במקרה הנדון משום חריגה מאותם מקרים של אסירים שהורשעו בעבירות חמורות. מדובר באסיר שקיבל עונש חמור, וישב בכלא למעלה מעשור".

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "עמדת היועץ המשפטי לממשלה באשר לשחרורם המוקדם של חברי מחתרת בת עין תוצג במלואה בפני ועדת המשוחררים ולא נוכל לפרט טרם הדיון. עם זאת נציין כי אכן נמסרה לסנגורים הודעה על כך שהיועץ המשפטי לממשלה מתנגד בתוקף לשחרור חברי המחתרת, בשל מספר שיקולים אשר, כאמור, יפורטו בפני הוועדה - לרבות האינטרס הציבורי".

עפר גמליאל (במרכז) ושלומי דביר (מאחוריו מימין)צילום: באובאו

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ