האונס בת"א |

החשוד טוען ששדד את הזוג, אך לא אנס

מעצרו של החשוד, תושב שכם בן 21, הוארך בשמונה ימים. במהלך הדיון אמר השופט כי "עוצמת הראיות גבוהה באופן ניכר מחשד סביר"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בבית משפט השלום בתל אביב הוארך היום (שלישי) בשמונה ימים מעצרו של החשוד באונס שאירע בסוף השבוע בחניון "גן העיר" בתל אביב. החשוד, תושב שכם בן 21, אינו מכחיש שהיה בחניון בליל שישי ופגש את בני הזוג, אולם לטענתו הוא שדד את הטלפונים הניידים שהיו ברשותם, ולאחר מכן נמלט מהמקום.

סנגורו של החשוד, עו"ד רן אלון, אמר כי "מדובר בחשד ראשוני בלבד. אם הדברים היו כל כך ברורים וחד משמעיים, היה היום כתב אישום. מדובר בהארכת מעצר ראשונית. למיטב הבנתי, החשוד טען שגנב מהשניים פלאפונים, אבל לא נגע בהם. נמתין לראות מה יקרה בהמשך החקירה".

בהחלטתו כתב השופט בני שגיא כי "אומר בזהירות כי עוצמת הראיות גבוהה באופן ניכר מאותה עוצמה הנדרשת לשלב זה של ההליך, דיינו עוצמה של חשד סביר". לדבריו, "המעשה עצמו מלמד על מסוכנות רבה הנשקפת לכלל הציבור מהחשוד".

החשוד נעצר אמש בצפון רחוב אבן גבירול, מרחק לא רב מהחניון בו בוצע האונס. זמן קצר לאחר מכן עצרו השוטרים ארבעה פלסטינים נוספים המתגוררים עמו בדירה והם נחקרים על מעורבותם במקרה.

מאז האירוע ניהלה משטרת מחוז תל אביב מצוד אחר חשוד שזהותו היתה ידועה. החשוד מתגורר בסמוך לשכם וכפי הידוע הוא מרבה להגיע לישראל כשוהה בלתי חוקי. על פי ההערכה, החשוד נכנס לשטח ישראל לפני מספר שבועות והוא עובד בכמה מסעדות ועבודות פרטיות סמוך לכיכר רבין כעובד מטבח.

לחשוד עבר פלילי זניח, שלא כולל הרשעות בעבירות מין. בשבוע האחרון הוא לן בדירה בצפון תל אביב עם יתר העצורים. בשלב זה לא ידוע על תקיפות נוספות בהן הוא נחשד, אולם המשטרה לא שוללת את מעורבותו במספר אירועים שהתרחשו בצפון תל אביב בשבועות האחרונים.

מנהל העבודה של החשוד סיפר כי כמה שעות לפני המקרה פיטר את החשוד מעבודתו לאחר כשבועיים במקום. "זה לא מסתדר לי בראש האיש הזה עם מה ששמעתי, הבחור הזה אפילו קצת טיפש. רק שהגיעו הפרטים שלו להנהלת החשבונות הבנו שככל הנראה מודבר בתעודת זהות מזויפת. מי שהביא אותו זה בחור שנכנס ושאל אותו אם מחפשים עובד, הוא ישן עם החברים שלו באזור אבן גבירול. הוא בחור קטן רזה ואני לא מצליח להבין ולקשר בין הבחור הזה ולבין מה שאני שומע". 

מקורות במשטרה טענו טרם המעצר כי בדיקות שערכו בזירת האירוע אנשי הזיהוי הפלילי הצליחו להניב ממצאים איכותיים של דנ"א וטביעות אצבע, ברמה כזו שניתן לזהות את החשוד לכשזה ייעצר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ