עוז רוזנברג

דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו נח ונורית בביתם בירושלים באוגוסט 2011, עלה היום (רביעי) בפעם השנייה על דוכן העדים בבית המשפט המחוזי בעיר, לצורך חקירה נגדית. גם הפעם חזר מעוז על גרסתו לפיה אחיו התאום ניר הוא הרוצח.

כזכור, דניאל טען כי היה עד לרצח ואף נאבק באחיו, אך נמנע לגלות זאת מחשש כי אחיו ניר יחשוף את היותו (של דניאל) פדופיל. גם היום, בדומה לעדותו מתחילת השבוע, הביע הרכב השופטים פליאה לנוכח גרסתו.

"התשובה שלך היא בלתי הגיונית", השופט צבי סגל צעק על דניאל מעוז שעומד על דוכן העדים. "אני מחפש את הלוגיקה בתשובה שלך!". את הדברים אמר נוכח טענת מעוז כי לא סיפר לאיש כי ניר מעוז הוא הרוצח, לשיטתו, מאחר שפחד כי יפגע באדם נוסף אם יגלה את זהות הרוצח. "כשאני מדבר אתה שותק", אמר סגל כשמעוז ניסה להשיב לו. "איך אתה מסיק שאם אתה תשתוק הוא לא יבצע רצח נוסף? הרי הוא כבר ביצע רצח!".

מעוז, היום בבית המשפטצילום: מיכל פתאל

השופט סגל קטע את דבריו והטיח בו: "ההסברים שלך הם כאלה שהמסקנה שלך היא שיש לו מסוגלות לבצע רצח, אתה מפקיר את הוריך לידיו. לא רק שלא מנעת את זה, אלא אחרי שהוא ביצע את הרצח ובורח מהבית - ואתה העד היחיד שראה את זה - אתה לא מספר כי אתה חושש כשהוא יבצע רצח. כאן אני נתקע עם ההיגיון. ממה מפחדים יותר - מרוצח שמסתובב חופשי או מרוצח עצור?". "אני מודה ומתוודה", הוסיף. "אנחנו לא מקבלים הסבר משכנע".

עוד סיפר מעוז כי ניקה כתם דם שמצא על כף ידו של אביו, שהיה מוטל מדמם על רצפת הסלון, בניסיון לטשטש את הראיות בזירה. השופט צבי סגל שאל את מעוז: "היו מלא כתמים על גופת אביך. הוא היה מלא בדם, מדוע (מחקת) רק כתם אחד?".

מעוז: "זיהיתי כתם שלי".

סגל הקשה: " אתה רואה את מלוא הדם על אביך ומתמקד בכתם שלך עליו?".

מעוז: "זה באמת הזוי, אני מנסה להיזכר".

מאוחר יותר הודה מעוז כי ניסה להשתמש בגפרור בוער על מנת לנקות את כתם הדם מכף היד של אביו.

השופט סגל: "העדפת גפרור על אקונומיקה?".

מעוז: "שפכתי את כל האקונומיקה ומצאתי עוד כתם שעליו לא שפכתי. את הרצפה בכלל לא קרצפתי".

במהלך העדות מתחו השופטים ביקורת חריפה ביותר על מעוז וטענו שוב ושוב כי הוא מתחמק משאלותיהם ומשנה גרסאות. "מדוע בחרת לשקר מבלי להניד עפעף"? שאל השופט סגל את מעוז, ביחס לתרמית שעשה למנהלו לשעבר, בה ביקש שייתן לו ערבות להלוואה על סך 160 אלף שקלים תוך יצירת מצג שווא. זאת, למרות  שטען בעבר כי לא היתה לו בעיה לקבל הלוואות מהבנקים, והוא אף זכה לתנאי "וי-איי-פי".

"אם היית ביחסים כה טובים עם הבנק, ושעריו היו פתוחים בפניך, למה לא ניגשת לשם ולקחת הלוואה, למה היית צריך לשקר לבוס שלך?", שאלו השופטים. לאחר רבע שעה בהן לא ענה בבירור לשאלות, פקעה סבלנותו של סגל והוא צעק: "אתה לא משיב ואתה יודע את זה!". מעוז השיב: "אני חש שהשבתי לבית המשפט. אין לי יותר מה לומר בנושא".

בנוסף, במהלך המשפט פנה דניאל בזעם אל אחותו תמר שישבה באולם, וטען כי הוא שומע אותה מעירה הערות ומגחכת למשמע טענותיו. תמר ניסתה להשיב אך הוצאה מהאולם ע"י השופטים.

"הרוצח ישב פה אבל יצא החוצה"

בעדותו הקודמת מתח מעוז ביקורת על התנהלות המשטרה ואמר כי "לו משטרת ישראל היתה מבינה בזמן אמת את הטעויות שלה, החקירה היתה מתארכת ולא הייתי נעצר הוא פנה לעבר המקום בו ישב אחיו בתחילת הדיון ואמר "הרוצח יושב כאן, או לפחות ישב ויצא החוצה".

עוד סיפר שאחיו היה במתח רב בשל כשלונותיו המקצועיים. לדבריו, האם המנוחה ניסתה לסייע לו במציאת עבודה אולם ללא הצלחה. הוא הוסיף כי הדבר הוביל גם לעימותים עם הוריהם. "הרבה מאוד ויכוחים וטריקות דלת, במיוחד עם אבא שלי".

לדברי הנאשם, יומיים לפני הרצח הייתה לאחיו שיחה קשה עם ההורים, עם אמירות מאוד קשות. "ביום שבת, יום הרצח, אני מתקשר אליו אחרי לילה של הימורים לשאול מה שלומו כי הוא אמר שהוא רוצה ליישר את ההדורים עם ההורים.הוא אמר מה שאז נראה לי בבדיחות הדעת אבל היום מפחיד: 'אני מסוגל לרצוח אותו'. לא מדברים ככה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ