אדם נהרג מירי של כוח משטרתי מיוחד בטייבה

הכוח ירה לעבר שני עבריינים חמושים אחריהם עקב; קרובי הנפגעים טוענים שהשניים לא פתחו באש. מפקד מרחב שומרון: לשוטרים נשקפה סכנה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

אדם אחד נהרג וחברו נפצע קשה מאש שנפתחה לעברם אחר הצהריים (רביעי) על ידי כוח משטרה שעקב אחריהם בטייבה. מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי כוח של יחידה מיוחדת במשטרת ישראל ביצע מעקב אחרי שני עבריינים המזוהים עם חמולת עבד אל-קאדר בעיר, שנשאו רובה מסוג קלצ'ניקוב ואקדח.

בשלב זה עדיין לא ברור אם השניים זיהו את הכוח ופתחו לעברו באש, או שהשוטרים הם שהחלו בירי, שהביא כאמור למותו של אחד החמושים. תושבים בטייבה ומשפחות המעורבים באירוע, טוענים שלא נפתחה אש אל עבר הכוח, ובנוסף כי הכוח לא זיהה עצמו ככוח שיטור. לטענתם, לשניים לא היתה שום כוונה לבצע ירי אל עבר השוטרים.

מפקד מרחב שומרון, תת ניצב שמעון שומרוני, התייחס לאירוע ואמר כי "המשטרה תמשיך לפעול בנחישות נגד ארגוני פשיעה בעיר טייבה. לכוח שפעל נשקפה סכנה מאותם חמושים. מדובר על שני אנשים שהיו עם מסכות על הפנים, כפפות על הידיים, כשאחד מהם אוחז אקדח והשני נשק מסוג קלצ'ניקוב. כאשר הכוחות חשפו עצמם מולם הם חשו בסכנה ופתחו באש".

לפני כשישה שבועות אירעו שלושה מקרי רצח בתוך 48 שעות, במגזר הערבי. במרכז העיר לוד נורה למוות יאסר אל מרבוע, בן 26, ביום שישי בצהריים. כמה שעות אחר כך נורה גבר בטייבה, כשעמד ברחוב ראשי. אתמול בבוקר נמצאה גופת גבר במטע ליד נצרת, כשהיא מנוקבת בכדורים. במשטרה מעריכים שהרצח בלוד היה חיסול במסגרת מלחמת המשפחות אל ברבוע וגריבה בעיר, שגבתה עד כה קורבנות רבים בנפש וחוללה עשרות מקרי ירי ברחובות בשנה האחרונה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ