חשד: אריתראים אנסו קטינה בת 15 בדרום תל אביב

הותר לפרסום כי בערב יום העצמאות תקפו שלושה מבקשי מקלט שני קטינים, שדדו אותם והכריחו את הקטין להתבונן בחברתו נאנסת בידי שניים מהם

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בית המשפט השלום בתל אביב התיר לפרסום היום (חמישי) חשד למקרה אונס בתחנה המרכזית בתל אביב בערב יום העצמאות. במשטרה חושדים כי שלושה אזרחים אריתראים אנסו ושדדו קטינה בת 15 סמוך למתחם התחנה המרכזית בעיר. בידי המשטרה התאמת דגימות ד-נ-א ואחד החשודים אף שחזר את המעשה. השלושה עצורים מזה כשבועיים.

למרות צו איסור הפרסום שהוטל על פרטי המקרה, השמועות אודותיו עברו בין תושבי שכונת שפירא ואזור דרום תל אביב. האירוע שבו הושלכו בקבוקי התבערה על דירות וגן של פליטים בדרום העיר התרחש יממה לאחר אותו האירוע.

בליל החג בילתה הקטינה ובן זוגה, קטין גם הוא, במועדון ברחוב שיבת ציון בעיר. בסביבות ארבע וחצי לפנות בוקר עזבו השניים את המועדון כדי למצוא מקום שבו יוכלו לשהות באינטימיות ונכנסו לחצר בניין מגורים סמוך. למקום הגיעו שלושה מבקשי מקלט אריתראים בגילאי 18 ו-24. השלושה תקפו אותם, שדדו פלאפונים, שרשרת וכסף מזומן.

לאחר מכן, שניים מהתוקפים אחזו בנער כאשר השלישי אנס את הקטינה. בשלב זה, על פי החשד, התחלפו התוקפים ואדם נוסף אנס אותה. התוקפים שאחזו בנער אילצו אותו להתבונן במעשים. לאחר האונס נמלטו השלושה מהמקום.

הקטינים הגיעו לרחוב לוינסקי הסמוך וביקשו עזרה מעוברי אורח שהזעיקו כוחות משטרה ומגן דויד אדום. החוקרים גבו עדויות מהקטינים ועוברי אורח והקטינה וחברה פונו לבית החולים וולפסון בחולון, שם בוצעו בדיקות ונלקחו דגימות ד-נ-א מהקטינה.

אחד החשודים מובל להארכת מעצרו, השבועצילום: הדר כהן

במשטרה קיבלו עדויות על חזות החשודים אולם העדויות לא סייעו להם להגיע אליהם. עשרות פליטים נלקחו לחקירה במרחב יפתח בימים שלאחר המקרה. ביום חמישי שעבר הצליחו החוקרים להגיע לשם של אחד החשודים שהיה בזירה באופן ודאי. הוא נעצר באותו יום ושחזר את המעשה.

באמצעותו הגיעה החוקרים לשני שותפיו למעשה והם נעצרו כמה ימים מאוחר יותר באזור התחנה המרכזית. כל השלושה הגיעו לישראל במהלך השנה וחצי-שנתיים האחרונות ועבדו בעבודות מזדמנות. במשטרה טוענים שהשלושה נהגו בקטינים באכזריות רבה.

בתחילת השבוע נעצרו ארבעה מבקשי מקלט אפריקאים בחשד שאנסו בת 19 בחניון בדרום תל אביב. בית המשפט האריך את מעצרם של הארבעה בשישה ימים. הארבעה הכחישו את המיוחס להם. אתמול הוגש כתב אישום אזרח סודני בשוד ואונס של אשה בשכונת התקווה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ