אלי אשכנזי

אחד החשודים באונס שתי הצעירות אתמול לפנות בוקר (ראשון) ברמת ישי הודה ושיחזר את המעשה. החשוד, בן 19 מהכפר מנשיה זבדה, נעצר לאחר שהסגיר עצמו למשטרה. הוא יובא מחר להארכת מעצר בבית המשפט השלום בנצרת, הוא חשוד גם בשוד של שתי הנשים ובגניבת רכב.

מחקירת תחנת המשטרה במגדל העמק, בפיקודו של סגן ניצב מני בנימין, עולה כי שתי צעירות, בשנות ה-20 המוקדמות לחייהן, בילו עם שני מכרים שלהן, תושבי אחד מכפרי הסביבה, בחורשת עצים הנמצאת סמוך לאזור המועדונים של רמת-ישי. שני הזוגות הגיעו לחורשה המבודדת במכוניתו של אחד הגברים. בשעה ששני הזוגות שהו במקום, הפתיעו אותם שני צעירים, תושבי הכפר השכן, מנשיה-זבדה. החשודים איימו על שני הגברים כי יעזבו את המקום ואלו נסו מהחורשה, תוך שהם נוטשים את רכבם מאחור. בידי החשודים לא היה כלי נשק מכל סוג שהוא.

בשלב זה, כשהם נותרו לבד עם שתי הצעירות, אנסו השניים את הנשים ולאחר מכן גנבו את המכונית שהשאירו שני הגברים הנמלטים במקום. על פי החשד השניים גם גנבו את מכשירי הטלפון הסלולאריים של שתי הצעירות, כדי למנוע מהן אפשרות להזעיק עזרה.

לאחר שעה ארוכה אספו שתי הצעירות כוחות והצליחו לצעוד ולהגיע בכוחות עצמן לכביש סמוך כשהן עירומות למחצה, ושם נופפו לנהגים שחלפו עם מכוניותיהם על הכביש. אחד הנהגים עצר לשתיים והזעיק למקום את המשטרה.

החשוד באונס ברמת ישי משחזר את המעשה, היוםצילום: גיל אליהו

מספר שעות לאחר המקרה נעצר חשוד, בן 20 ממנשיה-זבדה. הסנגורית שלו, עו"ד נסרין אסקנדר מהסניגוריה הציבורית, אמרה כי הוא מכחיש את כל החשדות המיוחסים לו. לדבריה הוא מסר כי כלל לא היה במקום האונס ואף מסר למשטרה אליבי מוצק.

אסקנדר הוסיפה כי החשוד משתף פעולה עם חוקריו ומסר להם את גרסתו. היא אף ציינה כי בין כל המעורבים בפרשה יש היכרות מוקדמת ולדבריה "יש משהו מוזר בסיפור הזה. ניתן למשטרה לחקור ולהגיע לחקר האמת". אתמול האריך בית משפט השלום בנצרת את מעצרו עד ליום חמישי.

בידי המשטרה גם חשוד שלישי במעורבות במקרה. החשוד, בן 24 ממנשיה-זבדה, נעצר גם הוא מספר שעות לאחר המקרה, והיום הוארך מעצרו בבית משפט השלום בנצרת בשלושה ימים. לדברי השופטת, אוסילה אבו-אסעד, "בידי המשטרה ישנה תשתית ראייתית לכאורה". סניגורו, עו"ד עלאא סלימאן מהסנגוריה הציבורית תמה כיצד שלושת העצורים שבידי המשטרה חשודים באונס, בעוד שעל פי הנטען שניים ביצעו את המעשה. נציג המשטרה אמר כי "אחרי בירור העניין יתברר חלקו של כל אחד ואחד מהעצורים".

בידי המשטרה נמצאת המכונית הגנובה שנמצאה ליד ביתו של אחד החשודים ושבה נמלטו האנסים וחוקרי המעבדה לזיהוי פלילים אספו ממנה ממצאים, כמו גם מזירת האונס.

לדברי עו"ד סלימאן "הלקוח שלי היה בביתו. לא היה בזירה ויש לו אליבי מוצק שנתמך בעדים לכל שעה מהשעות בהן בוצעה העבירה".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ