שתי תלונות חדשות על אונס ומעשה מגונה נגד ראש העיר קרית מלאכי

מעצרו של מוטי מלכה הוארך אתמול בפעם הרביעית. סנגורו: המשטרה מתעלמת מראיות בעדו

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בית משפט השלום בראשון לציון האריך אתמול את מעצרו של ראש העיר קרית מלאכי, מוטי מלכה, בשלושה ימים נוספים. זאת, לאחר שבימים האחרונים הגיעו למשטרה שתי תלונות חדשות נגד מלכה.

"נחשפה עבירת אונס חדשה, שלא ידענו על קיומה", אמר נציג המשטרה בדיון אתמול, "ועבירה נוספת של מעשה מגונה בכוח, למעשה עבירות חדשות שאנו לא ידענו על קיומן".

הארכת המעצר הרביעית הפתיעה את סנגורו של מלכה, עו"ד אבי חימי, שבא אתמול לבית המשפט בידיעה שמרשו יוצא למעצר בית - לאחר שהבין זאת מאנשי הפרקליטות שמלווים את התיק. אולם כבר בתחילת הדיון הפתיע נציג המשטרה כאשר הודיע כי חלה התפתחות משמעותית בחקירה בימים האחרונים. יש לציין כי כבר לאחר מעצרו הראשוני של מלכה אמרו נציגי המשטרה כי קיים חשד לכך שביצע מעשי אונס ותקיפה מינית בנשים נוספות.

עו"ד חימי אמר כי המשטרה מתעלמת מכל ראיה שיכולה לעזור לראש עיריית קרית מלאכי להוכיח את חפותו. בדיון טען חימי כי כבר לפני שנתיים פנתה המתלוננת המרכזית בתיק לעורכת הדין כנרת בראשי וביקשה את עזרתה בנוגע למעשים שמיוחסים למלכה. אולם לדבריו, לאחר ששינתה את דעתה מספר פעמים, סירבה בסופו של דבר להביא את הטענות לכדי תלונה. חימי סבור שהתנהגות זו של המתלוננת יכולה להצביע על מעורבות של גורמים אינטרסנטים שמנווטים אותה.

"משטרת ישראל מבצעת חקירה מאומצת ופוסחת על כל הראיות שעשויות להועיל לראש העיר בחקירתו", אמר חימי, "אנחנו מצליחים לזהות טביעות אצבע של גורמים עוינים שבוחשים בראיות ויגיע היום שנחשוף את מעשיהם החמורים בפני ערכאה מוסמכת".

למרות דבריו של חימי, במשטרה סבורים שהתלונה החדשה אותנטית. נציג המשטרה בדיון טען כי האונס אותו מייחסים למלכה במקרה של המתלוננת החדשה התרחש בלשכת ראש העיר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ