הרימון על בית הרשמת בהוצאה לפועל: למשטרה אין קצה חוט

אתמול הוחלט להגדיר את מירב אליהו כ"דמות מאוימת: ולהצמיד לה אבטחה. אתמול נערכה הערכה באשר לבעלי תפקיד נוספים בהוצאה לפועל

יניב קובוביץ ותומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ ותומר זרחין

בעקבות השלכת הרימון אל עבר ביתה של רשמת ההוצאה לפועל בתל אביב מירב אליהו ביום שלישי בלילה בפתח תקווה, הוחלט אתמול להגדיר את אליהו "דמות מאוימת", ולהצמיד לה אבטחה. היחידה המרכזית של מחוז מרכז החלה לחקור את האירוע.

הרימון שנזרק ביום שלישי בלילה - עת אליהו ובעלה היו בבית - גרם לנזק למבנה, אולם לא היו נפגעים בנפש. אתמול נפגשו חוקרי המשטרה עם בני משפחתה של אליהו ושכניה, כאשר נבדקת האפשרות כי מדובר בטעות בזיהוי. יש לציין כי באותו הרחוב מתגוררת שופטת אחרת, אולם נראה כי במרחק רב מדי בעבור טעות בזיהוי. כיוון אחר שנבחן הוא כי הרימון יועד לבעלה של אליהו, יו"ר בוועדת המכרזים של קופת חולים כללית.

אליהו, שמשמשת כרשמת יעודית בתחום גביית המזונות בלשכת ההוצאה לפועל בתל אביב, לא יצאה אתמול לעבודתה ונשארה בביתה. במקביל ערכה המשטרה בדיקה בתיקים שבהם נתנה החלטות, במטרה לגלות חשודים פוטנציאליים שרצו להעביר לה מסר מאיים, ייתכן שבעקבות החלטה שנתנה. אף על פי שבשלב זה אין עדיין חשודים, הוחלט במשטרה ובמשרד המשפטים שלא לקחת סיכון ורשות האכיפה והגבייה, הממונה על ההוצאה לפועל, הצמידה לה מאבטח. בנוסף על כך, הותקנו מצלמות אבטחה בסביבת הבית והוגברו הסיורים סביבו.

ביתה של הרשמת בפתח תקוהצילום: אלון רון

אתמול נערכה הערכה באשר לבעלי תפקיד נוספים בהוצאה לפועל, שבעקבות החלטות שנתנו בעבר יכולים להיות חשופים לאיומים. חלק מרשמי ההוצאה לפועל נדרשו לגלות ערנות מוגברת ותוגברה האבטחה בלשכות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ