אשה שרוססה בגז מדמיע תפוצה ב-1.7 מיליון שקלים

תושב ירושלים ריסס את פניה של האשה, בעקבות תגרה בינו לבין נהג המונית בה נסעה. המרכז לנפגעי עבירה: "הסכום נראה פנטסטי, אך משקף את הנזק"

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

בית משפט השלום בירושלים פסק בשבוע שעבר כי אשה שרוססה בגז מדמיע בשעה שנסעה במונית, תקבל פיצויים בסך 1.7 מיליון שקלים. על פי כתב האישום, יעקב הרצוג, תושב העיר בן 36 שנסע לצד המונית, ריסס את פניה וגופה של מרגלית קלדרון משום שנהג המונית העיר לו כי עליו לחגור את בנו הקטן, שישב במושב האחורי.

קלדרון הגישה תביעת נזיקין אזרחית נגד הרצוג, שכלל לא טרח להגיש כתב הגנה. בינתיים כבר הואשם הרצוג על ידי הפרקליטות בתקיפה הגורמת חבלה של ממש, אך ההליך הפלילי בעניינו טרם הגיע להכרעה. לשם השוואה, סכום הפיצויים המקסימלי עבור נפגעי עבירה בהליך פלילי הוא 258 אלף שקלים. עם זאת, ברוב המקרים הפיצויים מסתכמים בעשרות אלפי שקלים.

המקרה אירע באוגוסט 2010, אז נסעה קלדרון, תושבת תל אביב, בת 32, במונית בירושלים. ברחוב אגריפס נעצר לצד המונית רכבו של הרצוג, כשבמושב האחורי ישב בנו, ללא חגורה. לפי האישום, נהג המונית העיר להרצוג, ובין השניים התפתחה תגרה מילולית, שבסופה התיז גז מדמיע על נהג המונית, וכן לעבר קלדרון. נהג המונית נזקק לטיפול רפואי בשטח, אולם קלדרון נפצעה באורח חמור יותר, והיא פונתה לבית החולים שערי צדק. היא סבלה מקשיי נשימה, קושי לפתוח את העיניים וגירויים חוזרים ונשנים. בכתב התביעה היא טענה כי נגרם נזק קבוע לראייתה, וכי הדבר פגע בעבודתה.

עו"ד איתמר בן עמי, המייצג את קלדרון, אמר אתמול כי "פניה של מרשתי רוססו ללא כל סיבה, כפי שבפעמים אחרות מותקפים אזרחים תמימים על לא עוול בכפם". הרצוג, סירב להגיב לדברים. לדברי עו"ד דקלה טוטיאן, היו"ר המשותף של מרכז נגה לנפגעי עבירה בקריה האקדמית אונו, "גם אם הסכום נראה פנטסטי, הוא משקף את הנזק".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ