שוטרי מג"ב חשודים בשוד פלסטינים בירושלים

מעצרם של שלושת השוטרים הוארך בארבעה ימים. מח"ש: "הם הכו את מי שלא היה לו כסף, ומי שכן היה לו - אז הם גם הכו וגם שדדו אותו"

עוז רוזנברג
עוז רוזנברג

שלושה שוטרי מג"ב חשודים שנהגו לצאת מבסיסם ללא אישור, תקפו פלסטינים בירושלים ושדדו את כספם. מעצרם של השלושה הוארך בארבעה ימים אחר הצהריים (חמישי) בבית משפט השלום בירושלים. השופט דב פולוק קבע כי קיימת מסוכנות בשחרורם ואמר כי "שוכנעתי כי קיים חשד סביר למעשי גניבה, אך בשלב זה אני לא בטוח שבכל המקרים בוצע שוד מזוין". השוטרים מודים כי היו במקומות בהם בוצעו העבירות אך מכחישים את המיוחס להם.

השלושה, עוזיאל חנון, אסמה אל-סאחלי וראובן דהוקרקר - שוטרים בשנות העשרים לחייהם, נעצרו אתמול על ידי אנשי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) לאחר ש"נתפסו על חם" בזמן שגררו פלסטיני לסמטה וניסו לגנוב את כספו. במח"ש פתחו בחקירה סמויה של האירוע ביום שני השבוע ומאז הצליחו להגיע לשני מתלוננים. במח"ש טענו כי הם יודעים על ארבעה מעשי שוד נוספים ששניים מהם בוצעו ביום שני, אך להערכתם מדובר "בפרשה חמורה שנעשתה באופן שיטתי" וכי יש מקרים נוספים שנמצאו בבדיקה.

נציג מח"ש בהארכת המעצר, רס"ב שלום עמר, סיפר כי השלושה נהגו "לצוד אנשים קשי יום, פועלים שחשודים בשהייה בלתי חוקית". עמר סיפר כי השוטרים "לקחו אותם באיומים לתוך סמטאות סמוך לשער שכם בעיר העתיקה. מי שלא היה לו כסף קיבל מכות ונשלח לביתו ומי שכן היה לו כסף גם קיבל מכות וגם לקחו לו את הכסף".

שוטרי מג"ב בירושלים, ארכיוןצילום: ניר כפרי

לדבריו, באחד המקרים הידועים לחוקרים, תושב רמאללה נסע מביתו לירושלים ומשם לאשדוד שם הרוויח 400 שקל בעבודה מזדמנת. כשחזר מאשדוד לירושלים, השוטרים גררו אותו לסמטה ושדדו את כספו ואחרי שהכו אותו אמרו לו "תסתובב, תעוף מפה ואל תסתכל אחורה". לדברי עמר, האדם היה צריך לבקש כסף כדי להגיע לביתו ברמאללה.

עורכי הדין של החשודים טוענים כי לכל היותר מדובר בגניבה ולא בשוד. לטענתם, חלק מהמתלוננים סיפרו ככל הנראה גניבת הכסף בוצעה במהלך החיפוש הגופני משום שהבחינו שהכסף נעלם רק בשלב מאוחר יותר. עורך הדין ארנון איתן המייצג את החשוד ראובן דהוקרקר אמר כי "בית המשפט קבע כי לפחות באחד המקרים לא מדובר בשוד מזוין. כל טענה שמייחסת להם שוד מזוין איננה במקומה ולא עולה מחומר הראיות". עורך הדין וואסים דכוואר המייצג את החשוד אסמה אל-סאחלי טען כי "מח"ש הגזימה שטענה שמדובר בשוד מזוין וגם השופט אמר שלכאורה מדובר בגניבות קטנות". עורך הדין אריאל הרמן המייצג את החשוד עוזיאל חנון סיפר כי מרשו כופר בהאשמות.

ממשמר הגבול נמסר בתגובה: "משמר הגבול רואה בחומרה רבה את החשדות המיוחסים ומוקיע כל התנהגות שוטרים באופן המנוגד לערכים עליהם החיל אמון. במידה והחשדות יאומתו יסיימו השוטרים לאלתר את שירותם בחיל".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ