עוד חזית בפרשת הרפז |

היועמ"ש על המבקר: אינו דובר אמת

אחרי שלינדנשטראוס מתח ביקורת מרומזת על שלא נפתחה חקירה פלילית בפרשה, עונה וינשטיין: רק באחרונה העלה המבקר את עניין ההיבטים הפליליים

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין

עימות חריף בין היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין למבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס. וינשטיין מאשים את המבקר בכך שלא אמר אמת כאשר טען שהוא ואנשיו הפנו את תשומת לבו של וינשטיין לעובדה שיש צורך להעמיק את החקירה הפלילית בפרשת הרפז. לפי וינשטיין, הפעם הראשונה שבה לינדנשטראוס העלה את נושא ההיבטים הפליליים בפרשה היתה בפגישה בארבע עיניים בין השניים בערב יום הזיכרון.

בניגוד לטענתו של לינדנשטראוס, כאילו הצורך בהעמקת החקירה הפלילית לא נולד רק לאחרונה אלא עוד קודם, השיב לו היועמ"ש כי "לאורך כל הדרך בפרשה, מראשיתה ועד סופה, במגעים שהתקיימו ביני לבינך, ובין אנשי הפרקליטות לעובדי משרדך, לא נשמעו על ידיך או על ידי מי מאנשיך טענות על היבטים פליליים... גם במכתב הלוואי שצורף לטיוטת דו"ח זה (טיוטת הדו"ח בפרשת הרפז) לא היתה כל התייחסות להיבטים פליליים בפרשה זו או להתלבטות כלשהי שלכם בעניין זה. טענות שכאלה לא נשמעו לא במפורש ולא במרומז, לא בכתב ולא בעל פה". במכתבו של וינשטיין נמנות אינטראקציות שונות בינו ובין פרקליט המדינה לבין לינדנשטראוס וכן בין אנשי הפרקליטות ומשרד היועץ לאנשי המבקר, בהם לפי וינשטיין לא הועלה כל צורך בהעמקת החקירה הפלילית בפרשה.

מוקדם יותר החודש מתח לינדנשטראוס ביקורת מרומזת על וינשטיין, על רקע חילוקי הדעות ביניהם בפרשת הרפז. בהודעה שפרסמה לשכת המבקר, הוא מפציר שוב בוינשטיין לפתוח בחקירה פלילית בפרשה, ומדגיש כי "לא ייתכן שחשדות פליליים לא יבדקו".

בתחילת החודש הודיע המבקר ליועמ"ש כי עולה חשד לביצוע עבירות פליליות בפרשת הרפז, והמליץ לו לפתוח בחקירה פלילית מחודשת בנושא. ההמלצה הגיעה, בין היתר, כיוון שהרפז העלה בפני המבקר טענה חדשה, לפיה הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי הפעיל אותו בעצמו לצורך איסוף מידע מכפיש על שר הביטחון אהוד ברק.

במסגרת עתירתו של עוזרו של הרמטכ"ל אשכנזי, אל"מ ארז וינר, לקבל את מלוא חומר החקירה שאסף המבקר במסגרת פרשת הרפז, הודיע היום (חמישי) המבקר לבג"ץ כי העביר לוינר אף מעבר לחומר המקובל להעביר במקרים אלה למבוקר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ