מבקר המדינה החדש ימשיך לכתוב את דו"ח "ביבי-טורס"

הפרשה נחשפה בתכנית "המקור" בערוץ 10, בה נטען כי בני הזוג נתניהו קיבלו מימון כפול משני גורמים שונים על אותה נסיעה לארה"ב בספטמבר 2006

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

ככל הנראה צפויים לחלוף עוד חודשים ארוכים עד שיתפרסם דו"ח המבקר בפרשה שזכתה לכינוי ביבי טורס. מי שיחתום על הדו"ח הסופי יהיה כבר מבקר המדינה הבא, השופט יוסי שפירא.

בינתיים, במשרד המבקר נמשכת העבודה על טיוטת דו"ח הביקורת. כפי שנחשף ב"הארץ", ראש הממשלה בנימין נתניהו נחקר עחלק מכתיבת דו"ח הביקורת בפעם השנייה בחודש שעבר, והעבודה על הטיוטה נמצאת בשלבים מתקדמים כעת.

תחילת הפרשה בתחקיר התוכנית "המקור" בערוץ 10, שבו נטען כי בני הזוג נתניהו קיבלו מימון כפול משני גורמים שונים על אותה נסיעה לארצות הברית בספטמבר 2006. עוד נטען כי באוגוסט 2006, במלחמת לבנון השנייה, נסעו נתניהו, רעייתו שרה ואחד מבניהם ללונדון, לכאורה במימון כפול של הכנסת והבונדס. בנוסף נטען, כי בני הזוג נסעו במימון נדבנים שונים לחו"ל.

בדיקת המבקר בפרשה חולשת לא רק על נסיעותיהם של נתניהו ורעייתו, אלא גם על נסיעות של שרים וסגני שרים לחו"ל מ-2006. כחלק ממאמצי צוות הביקורת לאסוף מידע על אודות נסיעות השרים וסגני השרים ואופן מימונם, נגבו עדויות ונאספו מסמכים ממשרדי ממשלה שונים. בין השאר, מסרו עדויות עוזרים של שרים וסגני שרים בעבר ובהווה, יועצים משפטיים ואחראים על סידורי הנסיעות של שרים וסגני שרים במשרדי הממשלה.

בין השאר, נבדקו בקשות למימון נסיעות שהוגשו על ידי שרים וסגני שרים לוועדה למתן היתרים במשרד המבקר, שבראשה עומדת השופטת בדימוס יהודית צור. על מנת להצליב את המידע שנאסף על נסיעות השרים לחו"ל, נבדקו גם דיווחים של שרים בעבר ובהווה לגורמי הביטחון, שכן השרים מחויבים לדווח לגורמי הביטחון על נסיעותיהם לחו"ל גם לצרכים פרטיים, על מנת שיישקלו סידורי ביטחון מתאימים. בנוסף, נגבו עדויות ונאספו מסמכים מגופים שונים שלקחו חלק במימון טיסות ובתי מלון של שרים וסגני שרים.

יש לציין כי נתניהו ורעייתו הכחישו, בנפרד, בראיונות שונים כי נפל פגם במימון מסעותיהם לחו"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ