עוד חזית בפרשת הרפז |

המבקר על טענות היועץ המשפטי: הסתיר פרטים, התבטאויותיו מגמתיות

וינשטיין טען אתמול כי רק באחרונה העלה המבקר את עניין ההיבטים הפליליים. לינדנשטראוס הגיב: הוא הסתיר מכתב בנושא מלפני שבועיים

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

נמשך העימות בין מבקר המדינה לבין היועץ המשפטי לממשלה סביב פרשת הרפז. המבקר מיכה לינדנשטראוס שיגר היום (שישי) תגובה להאשמותיו של היועץ יהודה וינשטיין מאתמול, לפיהם הוא לא אמר אמת כאשר טען שהוא ואנשיו הפנו את תשומת לבו שיש להעמיק את החקירה הפלילית בפרשת הרפז.

המבקר הביע היום מחאה על דרך הפרסום החד-צדדי והמגמתי של מכתב התשובה של היועץ המשפטי לממשלה, וטען כי וינשטיין לא חשף מכתב ששיגר לו לפני כשבועיים שבו הוא מבהיר את הצורך בפתיחת חקירה פלילית. המבקר פרסם במקביל להודעתו את מכתב זה מה-14 למאי.

לינדנשטראוס ציין כי גרסתו של וינשטיין היא חד-צדדית ונתמכת על ידי אותם גורמים המסרבים לחדש את החקירה המשטרתית, הוסיף כי הוא מגנה את ההתבטאויות בתקשורת המרמזות על הסתרת האמת כביכול ואמר שהן "מגמתיות וחסרות כל בסיס". "אסור שייווצר הרושם כאילו יש מי שמעוניינים במניעתה של חקירה פלילית בנושא זה", כתב היום המבקר. "היעדר חקירה ממצה יותיר עמימות שעלולה ליצור השפעה שלילית על המשך פעולתו התקינה של הצבא והפיקוד הבכיר שלו".

במכתב שפרסם אתמול וינשטיין נטען כי נודע לו על רצון משרד המבקר להעמיק את החקירה הפלילית בפרשה רק לאחר פגישה בין השניים, שהתקיימה בערב יום הזיכרון האחרון ב-24 באפריל. "לאורך כל הדרך בפרשה, מראשיתה ועד סופה, במגעים שהתקיימו ביני לבינך, ובין אנשי הפרקליטות לעובדי משרדך, לא נשמעו על ידיך או על ידי מי מאנשיך טענות על היבטים פליליים", כתב אתמול  היועץ המשפטי לממשלה, "גם במכתב הלוואי שצורף לטיוטת דו"ח זה (טיוטת הדו"ח בפרשת הרפז) לא היתה כל התייחסות להיבטים פליליים בפרשה זו או להתלבטות כלשהי שלכם בעניין זה. טענות שכאלה לא נשמעו לא במפורש ולא במרומז, לא בכתב ולא בעל פה".

מוקדם יותר החודש מתח לינדנשטראוס ביקורת מרומזת על וינשטיין, על רקע חילוקי הדעות ביניהם בפרשת הרפז. בהודעה שפרסמה לשכת המבקר, הוא מפציר שוב בוינשטיין לפתוח בחקירה פלילית בפרשה, ומדגיש כי "לא ייתכן שחשדות פליליים לא יבדקו".

בתחילת החודש הודיע המבקר ליועמ"ש כי עולה חשד לביצוע עבירות פליליות בפרשת הרפז, והמליץ לו לפתוח בחקירה פלילית מחודשת בנושא. ההמלצה הגיעה, בין היתר, כיוון שהרפז העלה בפני המבקר טענה חדשה, לפיה הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי הפעיל אותו בעצמו לצורך איסוף מידע מכפיש על שר הביטחון אהוד ברק.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ