נדחתה עתירת עוזר הרמטכ"ל לשעבר נגד המבקר |

בג"ץ הקציב לאל"מ וינר 3 שבועות לענות לטיוטת הדו"ח בפרשת הרפז

השופטים חסמו את הניסיון לעכב את פרסום הדו"ח לכהונת המבקר הבא. פרקליטיו של וינר מתכוונים להגיש עתירה נוספת בדרישה מהמבקר לפסול עצמו מעיסוק בדו"ח

עמוס הראל
עמוס הראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמוס הראל
עמוס הראל

שופטי בג"ץ הקציבו לאלוף-משנה ארז וינר שלושה שבועות למתן תשובתו לטיוטת מבקר המדינה בפרשת מסמך הרפז. עוזרו של הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי, ארז וינר, עתר לבג"ץ בבקשה להורות למבקר לחשוף בפניו את כל החומרים הרלוונטים להגנה על שמו הטוב, בעקבות הטיוטה הקשה נגדו. בתקופה האחרונה העביר משרד המבקר חומרים רבים לבקשת וינר, אך זה סבר שאין די בכך ולכן התמיד בעתירה. נציגי המבקר הסכימו להעביר חומרים נוספים בשלושת הימים הבאים. מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, מסיים את תפקידו בתחילת חודש יולי, מה שמשאיר זמן קצר מאוד לניסיון לגבש את הדו"ח הסופי בטרם עזיבתו.

פרקליטיו של אל"מ וינר מתכוונים כעת להגיש עתירה נוספת לבג"ץ בדרישה מהמבקר לפסול עצמו מעיסוק בדו"ח. זאת לטענתם, משום שחילופי המכתבים עם היועץ המשפטי לממשלה חושפים את ההטייה של המבקר נגד וינר. אחד מפרקליטיו של וינר, עו"ד עודד סבוראי, שיגר מכתב בעניין זה למבקר אתמול.

במשרד המבקר הביעו שביעות רצון מהחלטת שופטי בג"ץ - עדנה ארבל, אליקים רובינשטיין ונעם סולברג - והתחייבו להעביר את חומרים נוספים במועד. במשרד מתכוונים לנסות ולעמוד בלוח הזמנים שהציב בג"ץ במטרה לפרסם את הדו"ח הסופי עד עזיבת לינדנשטראוס.

היועמ"ש סירב לייצג את המבקר בעתירה, וזה נאלץ לשכור את שירותיו של פרקליט פרטי, פרופ' דוד ליבאי, שר המשפטים לשעבר. ליבאי סיפק בדיון מכתב ששיגר למבקר הרמטכ"ל, בני גנץ, הקורא לו להקדים ככל האפשר את פרסום הדו"ח המלא, בנימוק שהדבר נדרש כדי לטהר את האווירה בצה"ל ולהשיב את הצבא לפעולה תקינה.

בעת הדיון טען סבוראי כי המבקר העביר "רק פירורים" של מידע רלוונטי עד הימים האחרונים, וכי כעת יידרש לו זמן רב יותר לגבש את תשובתו. השופטים החליטו על פשרה של שלושה שבועות, לאחר שהמבקר ביקש להקציב לווינר רק שבועיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ