33 חודשי מאסר לצעיר שחטף נערה וביצע בה מעשים מגונים

אכרם אבו מוך הורשע בעסקת טיעון והודה שחטף תלמידת אולפנה בפרדס חנה וביצע מעשים מגונים. שעה לפני כן הודה שהטריד מינית אך שוחרר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר אתמול (ראשון) 33 חודשי מאסר בפועל על אכרם אבו מוך, תושב באקה אל גרביה בן 29, לאחר שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בחטיפת הנערה בת ה-16 שנמצאה מוטלת בפרדס חנה ביוני 2011, לאחר שזינקה החוצה מרכבו.

אבו מוך הורשע בביצוע מעשה מגונה בפומבי בפני קטינות, חטיפה וחבלה חמורה. בנוסף, הנאשם יפצה את הנערה ב-100 אלף שקלים. משפחתה הודיעה כי בכוונתה להגיש תביעת נזיקין לקבלת פיצויים כספיים נוספים נגד הנאשם בהליך אזרחי. מאז הוגש כתב האישום באוקטובר האחרון, ניהלו הצדדים הוכחות בתיק לאחר שאבו מוך התעקש כי לא היה לו כל קשר לאירוע. בין השאר, נשמעו עדויותיהן של הנערה עצמה, שהתקשתה לשחזר את האירוע לאחר שאיבדה את הכרתה, וכן של חברותיה.

האירוע התרחש ב-9 ביוני 2011, כאשר אבו מוך הגיע עם רכבו מסוג ברלינגו לאזור האולפנה בכפר פינס ועצר סמוך לשלוש תלמידות בנות 16-15, אז הציע להן טרמפ למחוז חפצן והזמין אותן להיכנס לרכבו. כששתיים מהן נכנסו לרכב, הן גילו כי אבו מוך יושב בו כאשר מכנסיו מופשלים ואיבר מינו חשוף. כשהבחינו בכך, הן יצאו מיד מהרכב ואבו מוך נסע מהמקום. הסיטואציה אירעה פעמיים נוספות כעבור 15 דקות וכעבור 25 דקות, כאשר לאבו מוך נחשפו עוד חמש בנות. אחת מהן היא הנערה בת ה-16 שעלתה לרכבו של המורשע לבדה והתיישבה במושב האחורי.

על פי גזר הדין, אבו מוך אמר לה שהוא בדרכו לצומת כרכור, משם התכוונה לנסוע לביתה שביישוב אבני חפץ שבשומרון. אלא שאבו מוך נסע בכיוון ההפוך ברחוב המייסדים בפרדס חנה, המסתיים בשטחי שדות ושבילי עפר. במהלך הנסיעה, נאלצה הנערה לקפוץ מהרכב בניסיון להימלט ממנו. היא נחבלה, איבדה את הכרתה ונותרה שרועה על הכביש, בעוד שאבו מוך נמלט מהמקום ולא הגיש לה עזרה. לאחר האירוע אושפזה הנערה בבית החולים שיבא בתל השומר במשך שלושה חודשים, אחריהם נעצר התוקף.

שעה בלבד לפני שחטף את הנערה וביצע את המעשים, הודה אבו מוך בכתב אישום אחר המייחס לו שתי עבירות של ביצוע מעשים מגונים בפומבי וכן בשתי עבירות של הטרדה מינית, וזאת לאחר שנשמעו עדויות בתיק. מעיון בתיק עולה כי אבו מוך התקשר לשתי נשים שונות ואונן בפניהן באמצעות שיחות וידאו.

שופט בית המשפט השלום בחדרה, אהוד קפלן, קבע את התיק לחודש אוקטובר וקבע כי בטרם הרשעתו ייערך לו תסקיר על ידי קצין מבחן. על אף שהפרקליטות ציינה בדיון כי בכוונתה לדרוש מאסר בפועל בתיק זה, ועל אף שהודה בביצוע העברות, אבו מוך שוחרר. הדיון הסתיים בסביבות השעה 12 וחצי, כאשר כבר באחת בצהריים, כך על פי כתב האישום הסתובב אבו מוך באזור האולפנה. בדצמבר האחרון נגזרו עליו חמישה חודשי מאסר בפועל.

בדיון הקודם שהתקיים לפני שבועיים ביקשה שופטת בית המשפט המחוזי, דיאנה סלע, שדנה בתיק, לצאת לסיור בזירה. מאז החלו מגעים בין הצדדים להסדר טיעון, כאשר משפחתה של המתלוננת נתנה הסכמתה להסדר.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ