הוארך מעצר האב החשוד ברצח בנו בכפר קאסם

נציג המשטרה בדיון טען כי ישנן ראיות המחזקות את החשד נגד האב, כולל סרטי מצלמות אבטחה. האב מכחיש את ההאשמות נגדו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית המשפט האריך בארבעה ימים את מעצרו של מוחמד סרסור, החשוד ברצח בנו אנאס, בן העשר, בכפר קאסם בסוף השבוע. נציג המשטרה בדיון להארכת המעצר טען כי בידי המשטרה ראיות, מהן עולה שהאב ביצע את המעשה. האב מכחיש כל קשר לחשדות נגדו.

נציג המשטרה בדיון טען כי ישנם סרטי מצלמות אבטחה שמחזקים את החשדות נגד האב, אולם הוא סירב לפרט. בנוסף הוא דיווח כי תוצאות בדיקת המכון הפתולוגי שללו את האפשרות שהילד עבר תקיפה מינית טרם הירצחו.

סנגורו של מוחמד סרסור טען שהאב שלח את בנו למכולת בשעות הערב. כשחזר, הכין סרסור אוכל לו ולשאר ילדיו, וישב לאכול עמם. לטענתו, לאחר שהבחין כי אנאס סיים לאכול איפשר לו ללכת לבית דודו .

מוחמד סרסור בהארכת מעצרוצילום: אלון רון

סרסור נעצר אתמול על-ידי היחידה המרכזית של מחוז מרכז. הוא נחקר מיד לאחר האירוע וכן בבוקר שלמחרת, אולם במשטרה החליטו לשחררו כדי לקיים חקירה סמויה. 

גופתו של אנאס נמצאה ביום שישי לפנות בוקר במטע זיתים סמוך לכפר קאסם, כשעל גופתו סימני אלימות קשים. זאת לאחר שביום חמישי בסביבות השעה 20:00 הבחינו בני משפחת הילד בהיעדרו.

אחד הראשונים שהגיעו לזירת האירוע לאחר גילוי הגופה היה דודו של האב, סרסור מוחמד ג'עבר. לדבריו, "הילד הלך בדרך הזאת כל יום, הוא מקצר את הדרך שלו דרך השדה הזה. הוא היה בדרך לבן הדוד שלו. סימני הדם שעל הרצפה מראים שמישהו רצה להרוג את הילד הזה ולא מדובר בתאונה אקראית. מי שעשה את זה המתין ליד הילד עד שהוא ימות וראה איך הוא מנסה לזחול הביתה. מי שעשה את זה הוא לא בן אדם".

תושבי כפר קאסם מאמינים שהאב זכאי

בכפר קאסם, תושבים רבים אמנם מעידים כי הם מקבלים את גרסת האב אך בו בעת מרחפת כל העת השאלה מי אחראי לרצח. יו"ר ועד ההורים ביישוב, עבד אל-ווהאב חיר אללה, מסביר כי מאז האירוע הורים רבים מלווים את ילדיהם עד לכיתה ומחכים בפתח בית הספר עם סיום הלימודים: "אנחנו לא רגילים למחזה כזה בכפר קאסם, היו אירועים אלימים וקשים כולל מקרי רצח נתעבים שלצערנו המשטרה עד כה לא פענחה". הוא מוסיף כי בימים האחרונים רואים פחות ילדים בשעות הערב ברחובות בשל המקרה.

ע' תושב העיר נשוי ואב לילדים לא מהסס להביע חשש ופחד בעקבות האירוע החמור שמזעזע את הקהילה: "אני לא מכיר את האב אבל מאמין לו שהוא זכאי , אבל יש לי ילד כמעט באותו גיל של אנאס , ואני כול היום מחפש אותו".

בבית המשפחה נתונים בימים האחרונים בהלם מוחלט. "האנשים מגיעים לנחם ולחזק את ידיה של כל המשפחה, ובדרך כלל אבא הוא זה שמקבל תנחומים", אומר ראיד טאהה גיסו של האב שעבר אתמול בין המנחמים הרבים וחילק כוסות של קפה שחור, "אבל לצערנו בהחלטה תמוהה החליטו לעצור אותו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ