משטרת ב"ש יוצאת למלחמה בנערים המרעישים

במשטרה הפיקו לקחים מרצח גדי ויכמן והכינו תוכנית מיוחדת לקיץ במסגרתה תגיע ניידת לכל קריאה, ונערים שירעישו יילקחו לתחנות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

על רקע הירצחו של גדי ויכמן בבאר שבע לפני כחודש, במשטרה ובעירייה נערכים לחודשי הקיץ ומכינים תוכנית מיוחדת על מנת להילחם בפשיעה ולהגביר נוכחות. לפי התוכנית, המשטרה תציב יותר שוטרים במוקדי הבילוי ובפארקים הציבוריים, ותפעל ביד קשה כלפי צעירים שירעישו. בנוסף, כחלק מהפקת לקחים מרצח ויכמן, החליטו במשטרה להקפיד כי ניידת תגיע לכל קריאה – לאחר שבשעות שלפני הרצח לא הגיעה אף ניידת לאזור, למרות תלונות על רעש שהקימו עדן אוחיון הנאשם ברצח וחבריו.

במסגרת התוכנית, הורה מפקד מחוז הדרום, ניצב יוסי פריינטה, על שינויים מהותיים בפעילות המשטרה בסופי השבוע בפארקים ובמקומות הבילוי בנגב. לפי התוכנית, בכל לילה יפעלו בעיר חמש ניידות סיור שיטפלו אך ורק באירועי רעש והפרעות מנוחה, במקום שתיים שפעלו עד כה. כמו כן, כוחות רבים של שוטרים יתגברו בסופי השבוע את מוקדי הבילוי בערי הדרום.

בנוסף לשוטרי הסיור, גם שוטרי מטה ייצאו לסיורים בפארקים, כמו למשל אנשי יחידת ההונאה. גורם בכיר במשטרה אמר כי "אנשי המטה היו בעבר אנשי שטח והם מכירים את ההתמודדות עם בני הנוער. כחלק מהתוכנית, הם ייצאו לשטח ויתגברו את שוטרי הסיור. הגברת נוכחות הניידות והשוטרים בסופי השבוע תבוא על חשבון אמצע השבוע, אז ישנן תלונות מעטות על הפרעות ורעש".

הפארק בבאר שבע בו נרצח גדי ויכמן בחודש שעברצילום: אלי הרשקוביץ

המשטרה גם תוודא "סגירת מעגל" מול המתלונן על הרעש. לאחר שהניידת תגיע לזירה, יתקשרו השוטרים למתלונן ויאמתו עימו את מקור הרעש, ולבסוף יעדכנו אותו על תוצאות הטיפול באירוע.

נדבך נוסף בתוכנית יהיה עיכוב צעירים שהרעישו. לפי התוכנית, השוטרים לא יסתפקו יותר בלהעיר לצעירים, אלא יקחו אותם לתחנה וייצרו קשר עם הוריהם, גם אם מדובר בשעת לילה מאוחרת. ההורים ייאלצו להגיע לתחנה ולקחת את ילדיהם. במשטרה גם מתכוונים להוסיף בסופי השבוע עשרות שוטרים שיאיישו את מוקד 100 במחוז הדרום.

מפקד המחוז הדגיש בפני השוטרים כי מהיום ייבדק אם הם מגיעים לכל קריאה על רעש. "האזרחים צריכים להבין שאין למשטרה יכולת לתת מענה בו זמנית לכל אירועי הקמות הרעש שמתרחשים בו זמנית", אמר קצין בכיר במשטרה. "יש לנו מחסור בכוח אדם וניידות, ולכן לא מן הנמנע שיהיו אירועים שיזכו לתגובה מיידית עקב התעדוף המשטרתי. האזרחים יצטרכו לגלות סובלנות והבנה עד שהשוטרים יסיימו את הטיפול באירועים הקשים בגזרה. אבל, אין מצב שניידת לא תגיע לזירת אירוע, לא יהיה מקרה נוסף כזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ