עובדי גן חיות הכניסו ארנבות לתא קירור וגרמו למותן

במסגרת חקירה של משרד החקלאות התגלה כי עובדי גן החיות הלימודי בחיפה הכניסו את בעלי החיים לתא גרמו למותם בסבל רב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חשד להתעללות חמורה בבעלי חיים בגן החיות הלימודי בחיפה. משרד החקלאות הודיע היום (חמישי) כי ממצאי חקירה מעלים שעובדי הגן הכניסו לתא הקירור ארנבות ושרקנים מפינת החי בעודם בחיים, וגרמו להם למותם בסבל רב.

לדברי המשרד, מטפלים בגן החיות הודו כי הכניסו את בעלי החיים לתא הקירור. יחידות הפיצו"ח (פיקוח צומח וחי) של משרד החקלאות חקרה את החשדות בעקבות תלונה. למשרד הגיעו צילומים וסרטונים של בעלי החיים המתים בתוך ארגז בתא הקירור.

החקירה במשרד החקלאות החלה בנובמבר, בעקבות תלונה של אדם פרטי שהועברה למשרד. מאז נמשכה החקירה עד היום, אז הוחלט לפתוח בהליכים משפטיים נגד החשודים במעשה המשמשים כעובדים זוטרים בגן החיות.

גן החיות מחזיק בפינת החי שרקנים וארנבות. בשל קצב ההתרבות המהיר שלהם, מדי פעם מומתים חלק מהצאצאים ומועברים למאכל של חיות הגן האחרות. על פי חוק צער בעלי חיים, ניתן להמית בעל חיים בתנאי שהדבר נעשה מבלי לגרום סבל. במקרה הזה, טוענים במשרד החקלאות, גרמו העובדים סבל מיותר וגסיסה איטית וארוכה לשרקנים ולארנבות. המשרד הודיע כי בכוונתו לפתוח בהליכים משפטיים נגד האחראים להתעללות.

ד"ר נירית צפורי-ברקי, הממונה על פי חוק צער בעלי חיים במשרד החקלאות אמרה כי "מדובר בעבירה חמורה על חוק צער בעלי חיים. אנו רואים זאת במלוא חומרת הדין. השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות קוראים לציבור להמשיך ולדווח לנו על כל מקרה של חשד להתעללות או התאכזרות לבעל חיים. כל פנייה נבדקת ומטופלת".

מהחברה לאמנות תרבות וספורט בחיפה המפעילה את גן החיות נמסר כי "באוגוסט 2011 נערכה המתת שרקנים וארנבות. שני מטפלים התפטרו. בנוסף נערך ברור מעמיק ומקיף ויושרו ורועננו הנהלים בדבר המתה על פי תקנות צער בעלי חיים".

עוד נמסר: "מנהלת גן החיות אף ביקשה לציין כי בכל גני החיות בארץ ובעולם נהוג לדאוג לרווחת בעלי החיים כמו גם לתזונתם. כחלק ממדיניות זו, בארץ ובעולם, על גן החיות לגדל בעלי חיים קטנים למאכל כגון: עכברים, שרקנים וחולדות. מנהלת גן החיות אכן מסתייגת מהמקרה הנדון של המתת בעלי חיים ומהאופן בו בוצע ואי לכך ננקטו כל האמצעים שמקרה חריג זה לא ישנה".

אתי אררט, מנהלת גן החיות, מסרה בתגובה כי "האירוע אירע לפני כשנה, לפני ששימשתי כמנהלת גן החיות".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ