פרשת הרפז |

צו איסור פרסום על החומרים שהעביר מבקר המדינה

בג"ץ החליט בעניין בעקבות דרישת המבקר שטען כי המסמכים הועברו למעורבים בפרשה לגיבוש תגובתם. ביום א' יתקיים דיון בנושא

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

שופט , נועם סולברג, הוציא אחר הצהריים (חמישי) צו איסור פרסום ארעי על כלל משרד לאל"מ ארז וינר ולמבוקרים אחרים, לצורך גיבוש תגובתם לטיוטת דו"ח הביקורת . סולברג קבע דיון בבקשה ליום ראשון בצהריים, כשעיתון , "ידיעות אחרונות" ו- Ynet ביקשו להצטרף כמשיבים לבקשה.

ההחלטה התקבלה בעקבות פנייתו של פרופ' דוד ליבאי, המייצג את משרד המבקר בעתירה שהגיש וינר לקבלת חומרי החקירה. ליבאי כתב בבקשה לאיסור פרסום החומרים כי אלה נמסרו למבוקרים רק לצורך גיבוש תגובתם ולא לשום מטרה אחרת.

ליבאי הוסיף כי החומרים נשמרו בסודיות במשך חודשים ארוכים ומאז שהועברו הם "זורמים ללא סכר" למקורות שונים וחלקם באופן מגמתי וחלקי. לדבריו, למשרד מבקר המדינה הגיעו תלונות חריפות של מבוקרים המתריעות על חשיפתם ופרסומם של החומרים. "מבקר המדינה איננו יכול להשלים בשום פנים עם הפצתם של חומרים אלה לכל עבר, משום שיש בכך כדי לפגוע פגיעה חמורה וקשה במוסרי המידע בפרט ובמוסד הביקורת בכלל", אמר.

בבקשת כלי התקשורת, שהוגשה באמצעות עו"ד מיבי מוזר וטל ליבליך, נכתב כי פרשת הרפז אינה ככל הפרשות שנחקרות על ידי מבקר המדינה, וכי כל אמצעי התקשורת מסקרים את התנהלותם של הגורמים המעורבים. עוד נכתב כי לאורך תקופה ארוכה פורסמו בכלי התקשורת עדויות של מעורבים שונים בפרשה. "נדמה כי פניה של מבקר המדינה דווקא בעת הזאת, אינה מטעמים משפטיים דווקא או מטעמי הגנה על מקורות מידע, אלא מתוך מניעים אחרים שלא הוסברו, שהרי אחרת אין הסבר לשתיקת מבקר המדינה ביחס לכל שאר הפרסומים שדיווחו על עדויות שונות, של מעורבים שונים, בפרשת 'מסמך הרפז' לאורך כל תקופת החקירה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ