כתובות נאצה ביישוב היהודי-ערבי נווה שלום

התושבים גילו הבוקר שמכוניות רבות הושחתו ונכתב עליהן "מוות לערבים", "ד"ש מהאולפנה" ועוד. המשטרה פתחה בחקירה

ניר חסון
עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
עוז רוזנברג

כתובות נאצה רוססו הלילה (שישי) ביישוב המשותף ליהודים וערבים נווה שלום הסמוך ללטרון. הבוקר גילו התושבים כי לאורך הכביש הראשי של היישוב נוקבו צמיגיהן של כ- 14 מכוניות, ורוססו עליהן כתובות, ביניהן: "מוות לערבים", "נקמה", "כהנא צדק" "ד"ש מחוות גלעד" ו-"שכונת האולפנה".

"זה אקט גזעני שמכוון נגד היישוב שלנו. הם עשו את זה כדי שזה יהיה מה שהילדים יראו כשהם באים בבוקר", אמרה הבוקר תושבת המקום נאוה זוננשיין. "אנחנו כבר 33 שנים מנסים לעשות משהו, לקרב יהודים וערבים ביחד כדי לדבר, אבל גלי הגזענות חזקים מאיתנו". צוות זיהוי פלילי של המשטרה הגיע למקום והמשטרה פתחה בחקירה.

גדעון סולימני מזכיר האגודה של נווה שלום סיפר כי "הבוקר מוקדם העיר אותי הגנן של היישוב ואמר לי שנערך פוגרום ברכבים של היישוב. קמנו וגילינו שרוססו כתובות על שלושה כלי רכב, ארבעה עשר כלי רכב פונצ'רו וכתובות נאצה נכתבו גם על הכניסה לבית ספר הדו לשוני ביישוב".

סולימני הוסיף ואמר כי הוא רואה "התקפה על הרעיון של הדו קיום, הבסיס הפוליטי עליו הוקם היישוב. חלק מהתופעה הכללית של תג מחיר, שמכוונת כלפי כל מי שלא חושב כמוהם. בין אם זה בטובא זנגרייה, בירושלים או פה. ביישוב זה התקבל בהלם, הפתעה, עלבון, פחד. אבל אנחנו חוזרים לשגרה".

אחת הכתובות שרוססה במוזיאון יד ושםצילום: מיכל פתאל

יוני אשפר תושב היישוב בן 37 שעל מכוניתו רוסס מוות לערבים סיפר: "אתמול בלילה, חצי שעה אחרי שחזרתי הביתה בסביבות שתיים בלילה שמעתי את כל הכלבים נובחים, אז אני מניח שזו השעה שזה קרה. אני חושב שהמסר לא מיועד לי או לתושבי נווה שלום האחרים, אלא הוא נועד להטיל אימה על תושבי המדינה, והוא מופנה כלפי מערכת הביטחון והממשלה. זה לא קורה רק במקומות מעורבים". לדבריו, "היישוב הזה פועל כבר הרבה שנים לקדם מסר של הבנה ופיוס, אנשים כאן היום בשוק".

בחודשים האחרונים רוססו מספר פעמים כתובות נאצה על קירות בית הספר הדו לשוני סמוך לשכונת בית צפאפא בירושלים. על קיר במגרש החיצוני של בית הספר הדו לשוני רוססו כתובות הגרפיטי "מוות לערבים" ו"כהנא צדק". בית הספר הדו לשוני ממוקם בין שכונת פת לבית צפאפא ומהווה סמל של דו קיום בירושלים. חצי מתלמידיו יהודים ומחציתם ערבים, ולומדים יחד בשתי השפות.

כן רוססו כתובות על קירות מנזר הכנסייה היוונית שבעמק המצלבה, שם נוקבו גם צמיגי מכוניות. מ.שטרת ירושלים חקרה את שני המקרים, אולם לא נעצרו חשודים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ