אלמונים חיבלו בכלי רכב בשכונת שועפט בירושלים

צמיגיהם של שבעה כלי רכב נוקבו ועל אחד מכלי הרכב רוססה הכתובת "האולפנה". משטרת ירושלים מינתה צוות חקירה מיוחד החוקר את האירוע

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

אלמונים חיבלו הלילה (שני) בכלי רכב בכניסה לשכונת שועפט שבצפון ירושלים. צמיגיהם של שבעה כלי רכב, שהיו ככל הנראה בבעלות ערבית, נוקבו ועל אחד מכלי הרכב רוססה הכתובת "האולפנה". משטרת ירושלים מינתה צוות חקירה מיוחד החוקר את האירוע.

אברהים סאלח, תושב השכונה סיפר כי "קמנו בבוקר וזה מה שראינו. אני לא מבין למה אנשים מחפשים בעיות. גרים פה אנשים פשוטים שרוצים לחיות בשקט, למה לעשות בלאגן עכשיו? המדינה הופכת לגזענית, פעם לנו ועכשיו גם לעובדים זרים. בירושלים הגזענות חוגגת בגלל קבוצות קיצוניות שלכם".

ביום שישי לפנות בוקר רוססו כתובות נאצה ביישוב המשותף ליהודים וערבים נווה שלום הסמוך לצומת לטרון. בשעות הבוקר גילו התושבים כי לאורך הכביש הראשי של היישוב נוקבו צמיגיהן של כ- 14 מכוניות, ורוססו עליהן כתובות, ביניהן: "מוות לערבים", "נקמה", "כהנא צדק" "ד"ש מחוות גלעד" ו-"שכונת האולפנה".

"זה אקט גזעני שמכוון נגד היישוב שלנו. הם עשו את זה כדי שזה יהיה מה שהילדים יראו כשהם באים בבוקר", אמרה תושבת המקום נאוה זוננשיין. "אנחנו כבר 33 שנים מנסים לעשות משהו, לקרב יהודים וערבים ביחד כדי לדבר, אבל גלי הגזענות חזקים מאיתנו". המשטרה פתחה בחקירה אך עד כה לא נעצרו חשודים במעשה.

כתובת נאצה על מכונית בנווה שלוםצילום: אחיקם סרי

גדעון סולימני מזכיר האגודה של נווה שלום סיפר כי "התקפה על הרעיון של הדו קיום, הבסיס הפוליטי עליו הוקם היישוב. חלק מהתופעה הכללית של תג מחיר, שמכוונת כלפי כל מי שלא חושב כמוהם. בין אם זה בטובא זנגרייה, בירושלים או פה. ביישוב זה התקבל בהלם, הפתעה, עלבון, פחד. אבל אנחנו חוזרים לשגרה".

בחודשים האחרונים רוססו כמה פעמים כתובות נאצה על קירות בית הספר הדו לשוני סמוך לשכונת בית צפאפא בירושלים. על קיר במגרש החיצוני של בית הספר הדו לשוני רוססו כתובות הגרפיטי "מוות לערבים" ו"כהנא צדק". בית הספר הדו לשוני ממוקם בין שכונת פת לבית צפאפא ומהווה סמל של דו קיום בירושלים. חצי מתלמידיו יהודים ומחציתם ערבים, ולומדים יחד בשתי השפות.

כן רוססו כתובות על קירות מנזר הכנסייה היוונית שבעמק המצלבה, שם נוקבו גם צמיגי מכוניות. משטרת ירושלים חקרה את המקרים, אולם לא נעצרו חשודים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ