וינשטיין ייקרא להעיד על העסקת העובד הזר בביתו

על אף שכבר המליצה להעמיד לדין את רעייתו של היועמ"ש, ביקשה רשות ההגירה לגבות ממנו עדות. המשנה לפרקליט המדינה אישר את הבקשה

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים13
תומר זרחין

רשות האוכלוסין וההגירה מבקשת לגבות עדות מהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בפרשת העסקת העובד ההודי בביתו. המשנה לפרקליט המדינה, שוקי למברגר, שמלווה את עבודת רשות האוכלוסין בתיק, אישר את גביית העדות.

ככל הידוע לא מדובר בחקירה באזהרה, אלא בגביית עדות. הבקשה מגיעה לאחר שהרשות המליצה בחודש שעבר לפרקליטות להגיש כתב אישום נגד אביבה וינשטיין, רעיית היועץ המשפטי, בגין העסקת עובד זר שלא כדין.

הפרשה נחשפה ב"הארץ" בדצמבר 2010. העובד הועסק בבית משפחת וינשטיין בהרצליה פיתוח אחת לשבוע, במשך כשנה, בעבודות משק בית, ועבודתו הופסקה סמוך למועד שבו החל וינשטיין לכהן בתפקידו הנוכחי. לאחר הפרסום הורה פרקליט המדינה משה לדור לפתוח בחקירה בעניין. במארס 2011 נחקרה וינשטיין ברשות האוכלוסין וטענה כי הניחה שהעובד מועסק בביתה כחוק, לפי מסמכים שונים שהציג בפניה.

לאחר חקירת וינשטיין איתרה הרשות את העובד וחקרה אותו, אך לאחר החקירה הוא עזב את ישראל לחופשה בביתו בהודו. בספטמבר האחרון הגישה רשות האוכלוסין סיכום ביניים של התיק לפרקליטות. עם ההבנה כי העובד לא ישוב לישראל, לאחר שבפברואר תמה אשרת השהייה שלו, גיבשו ברשות האוכלוסין חוות דעת סופית בעניין לפיה יש מקום להעמיד לדין את רעיית היועץ המשפטי. הבסיס לחוות הדעת הינו כי למרות שהעובד אינו בישראל, אפשר לנהל הליך משפטי ללא נוכחותו.

יהודה וינשטייןצילום: אוליבייה פיטוסי

בקשת הרשות לגבות עדות מוינשטיין לאחר שכבר המליצה על הגשת כתב אישום נגד רעייתו, אינה מובנת מאליה. בדרך כלל הרשות לא ממליצה להעמיד לדין אלא לאחר גיבוש מלוא הראיות בתיק.

    על פי הערכות, לא יהיה ללמברגר מנוס אלא לקבל בסופו של דבר את המלצת רשות האוכלוסין וההגירה, ולהורות על הגשת כתב אישום נגד אביבה וינשטיין, שכן הרשות היא הגוף המקצועי שבשגרה חוקר חשדות להעסקה בלתי חוקית של עובדים זרים ומחליט להגיש כתבי אישום נגד המעסיקים.

    תגובות

    משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ