בפעם השביעית: נסים אלפרון ניצל מהתנקשות

העבריין המשתייך למשפחת הפשע ניצל לאחר שיצא מרכבו רגעים לפני שהתפוצץ, מקורב שלו נפצע קל

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

העבריין נסים אלפרון שרד בפעם השביעית ניסיון לחסלו לאחר שאחר הצהריים (רביעי) התפוצץ מטען חבלה ברכבו ברמת גן. אלפרון לא נפגע באירוע אולם מקורב שלו, בן 70, נפגע קל בגפיים.

סמוך לשעה 15:00 החריד פיצוץ אדיר את רחוב רש"י ברמת גן, סמוך לביתו של אלפרון. הפיצוץ התרחש שעה שבמקום היו אזרחים רבים, שהבחינו לאחר מכן בג'יפ מסוג טויוטה עולה באש. הדי הפיצוץ נשמעו גם במשטרת מרחב דן, ששוטריה הגיעו לזירה יחד עם כוחות מד"א. שוטרים שהגיעו למקום הבחינו באלפרון עומד ליד הרכב ולצדו אדם מבוגר שכאמור נפצע קל. זלמן אלפרון, אח נוסף במשפחה, הגיע אף הוא למקום ועוכב על ידי השוטרים.

משפחת אלפרון, שמוגדרת על ידי משטרת ישראל כמשפחת פשע, ספגה מכה קשה לפני כשלוש שנים כשראש המשפחה יעקב אלפרון חוסל באמצעות מטען חבלה בדרך נמיר בתל אביב.

רכבו של נסים אלפרון בר"ג, היוםצילום: אלון רון

עדי ראייה סיפרו כי הפיצוץ התרחש לאחר שאלפרון יצא מרכבו ולכן ניצל. חוקרי המשטרה סבורים כי אם אלפרון היה נשאר לשבת במקומו, סיכוייו לצאת מפיצוץ המטען בחיים היו נמוכים מאוד.

בשנת 2000 נפצע נסים אלפרון בפיצוץ אופנוע ממולכד שנצמד לאופנועו, גם כן ברחוב רש"י ברמת גן. חמישה בני אדם נוספים שהיו בקרבת מקום נפגעו. בשנת 2002 ניסה מתנקש לחסל את אלפרון אולם הוא והמאבטח שלו הצליחו להשתלט עליו. בשנת 2003 ניצל אלפרון בשני מקרים שונים מירי לעברו.

כעבור שלוש שנים התפוצץ מטען חבלה בבית עסק של אלפרון לשטיפת כלי רכב שממנו יצא ללא פגע, ובשנת 2007 היה יעד לחיסול על ידי מתנקשים שהגיעו לביתו ורק כוח משטרה שהגיע למקום מנע את ההתנקשות ברגע האחרון. באותו אירוע נפצע שוטר מירי ואחד המתנקשים נפצע ונעצר.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ