צעיר ערבי: 4 שוטרים חטפו וחקרו אותי בחורשה

עוז רוזנברג
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עוז רוזנברג

צעיר ממזרח ירושלים טוען שארבעה שוטרים בלבוש אזרחי חטפו אותו ממקום עבודתו וחקרו אותו בחורשה במשך כארבעים דקות. הצעיר, עאבד דבאש, בן ה-19, תושב הכפר צור-באהר שבמזרח ירושלים, עבד כגנן אצל תושבת שכונת ארנונה בבירה שם הכניסו אותו הארבעה לתוך טנדר והסיעו אותו כשהוא אזוק. במשטרת ירושלים מסרו כי הנושא ייבדק.

הדבר ארע בשעות הבוקר ביום רביעי האחרון של חודש מאי. "היינו אצל לקוחה בשכונת ארנונה", מספר דבאש. "אני מכיר אותה כבר כמה חודשים, היא מכירה אותי, סומכת עלי. יצאתי החוצה לזרוק את הזבל ופתאום עוצר לידי טנדר לבן פתוח. לא מזוהה כמשטרה או משהו. בתוכו יושבים כמה אנשים, צועקים אליי: ‘בוא, בוא'. אני ממשיך לשפוך את הפח, מסתכל עליהם בחיוך כזה אז אחד מהם אומר לי: ‘מה אתה מחייך לי?'. הם יוצאים פתאום מהאוטו ומתקרבים אליי, אחד מהם מצמיד אותי לקיר ושואל מי אני. אמרתי: ‘אני גנן'. אז הוא אומר: ‘גנב?' אמרתי: ‘לא, גנן, עובד פה'. שאלתי מי הם אז הם אמרו שהם שוטרים". לדבריו, לבקשתו אחד מהם הראה לו תעודה בחטף, מבלי שהצליח לזהות שם או דרגה.

בשלב זה שמעה ל', בעלת הבית, את ההתרחשות ויצאה אל המרפסת כדי לראות על מה המהומה. "אני רואה אותו (את דבאש, ע"ר) עומד עם ארבעה גברים מסביבו ששואלים אותו משהו", היא מספרת. "לא שמעתי בהתחלה מה הם אומרים, אז אמרתי להם: ‘סליחה הוא עובד אצלי, מה קורה?'. אז אחד מהם שאל: ‘איך את מכירה אותו?' ראיתי שהם שואלים אותו מאיפה האייפון שהוא החזיק בכיס. פתאום, תוך שנייה הם דחפו אותו לרכב המסחרי הענק שלהם. ראיתי את הפנים שלו, הוא היה חצי יושב חצי שוכב במושב האחורי. הוא נראה מפוחד מאוד, שהוא לא מבין מה קורה לו. זה היה קשה לראות את זה כי הוא בחור רך, תמים כזה".

לדברי דבאש, החוקרים הסיעו אותו לחורשה סמוך לקיבוץ רמת רחל כשהוא אזוק וראשו דחוס בין ברכיו. "הם דהרו עם הרכב בדרך עפר, קפצנו כל הדרך", הוא מספר. "פתאום עצרו את האוטו באמצע שום מקום והתחילו לשאול אותי: למה גנבת אייפון? אמרתי שלא גנבתי, שזה שלי". לטענתו, אחד החוקרים לקח לו את המכשיר הנייד, והחל לחקור אותו ממושכות בנוגע לתמונות ואנשי קשר שנמצאים בו. בתום כ-40 דקות החליטו החוקרים לשחרר אותו.

"אני מרגיש מבואס. מתוסכל", אמר דבאש, "אתה יודע מה זה שבנאדם בא, מתנפל עליך בלי שעשית כלום. אף פעם לא התייחסו אלי ככה. אתה מרגיש שפגעו לך בכבוד. אני מקווה שזה לא יקרה שוב, אבל לך תדע". לדבריו, הוא מתכוון להגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים כנגד הארבעה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ