2 הרוגים מירי לעבר מונית ליד חורה בנגב

על פי החשד, הירי בוצע על רקע סכסוך חמולות ביישוב חורה. אחד ההרוגים הוא נהג המונית, שלא היה קשור לסכסוך. כוחות רבים של המשטרה פתחו בסריקות אחר היורים

יניר יגנה
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יניר יגנה

שני בני אדם נהרגו ואחר נפצע באורח קשה מירי שבוצע לעבר מונית בה נסעו היום (ראשון) סמוך ליישוב חורה בנגב. אחד ההרוגים הוא נהג המונית, שכנראה לא היה קשור ליתר הנוסעים. אדם נוסף ששהה במונית לא נפגע. מחקירה ראשונית עולה כי הארבעה היו בדרכם מבאר שבע. כאשר הגיעו לקרבת היישוב, חלף לידם רכב ונפתחה לעברם אש מרובה אם-16.

 רועי חזי, פרמדיק של מד"א שהגיע לזירה סיפר ל"הארץ": "הגענו למקום וראינו שיש שלושה פצועים שנורו בפלג גופם העליון. מותם של שניים נקבע במקום ובשלישי התחלנו לטפל ולאחר מכן העברנו אותו לסורוקה".

תת ניצב פרץ עמר, מפקד מרחב נגב במחוז דרום של המשטרה אמר כי "ב-14:30 קיבלנו דיווח על ירי. ניידות שהיו באזור הגיעו במהירות וגילו שיש במקום הרוגים בתוך מכונית. זה אירוע חמור מאוד. כרגע המשטרה מבצעת חיפושים אחר היורים בעזרת כוחות רבים ומסוק. ככל הנראה מדובר על סכסוך בין משפחות".

החשד של המשטרה נובע מסכסוך בין משפחת אבו אל-קיען ואבו סבית מהיישוב חורה. לפני כחודש וחצי אירע בחורה רצח כפול, בו נהרגו שניים מבני משפחת אבו סבית. אחד ההרוגים היום הוא בן משפחת אבו-קיען.


לדברי גורמים המתגוררים ביישוב, לפני חודש וחצי נעשתה בוררות מסורתית בין החמולות, שלאחריה הוחלט כי המשפחות בחמולת אבו אל-קיאן ישלמו מאות אלפי שקלים לחמולת אבו סבית. לדברי הגורמים, אחת מהמשפחות שלט שילמה נפגעה.

זירת הרצח בחורהצילום: אליהו הרשקוביץ


חבריו של נהג המונית שעובדים איתו בתחנה אמרו אתמול: "הוא היה אדם מיוחד, אין משהו שביקשנו והוא לא הסכים לעשות עבורנו. הוא היה חבר נפלא לעבודה אף פעם לא אמר לא לשום דבר". החברים הוסיפו ואמרו כי הם חוששים להיפגע במהלך עבודתם. "איך קרה שמישהו בא לעבודה ונרצח? זה פשוט לא ייתכן", אמרו.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ