העליון קיצר בחצי שנה עונשו של עבריין מין בשל טעות של בית המשפט המחוזי

שופט בית המשפט העליון קבע כי בהתאם להסדר הטיעון שנחתם עם הנאשם, מיוחסת לו רק עבירה אחת של מעשה מגונה, ולכן יש לקצר את עונשו

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

בית המשפט העליון קיצר היום חצי שנת מאסר בפועל מעונשו של עבריין מין מהצפון, לאחר שנמצא כי בית המשפט המחוזי בנצרת טעה בגזר הדין בחישוב עונשו. מדובר בעבריין מין שנגזרו עליו לפני כשנה 24 חודשי מאסר בפועל, קנס ופיצוי לקורבן עבירת המין, לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות של מעשה מגונה בנסיבות אינוס וקבלת דבר במרמה.

במקור הוגש נגד עבריין המין כתב אישום לפני שלוש שנים, המייחס לו מספר עבירות אינוס, מעשי סדום ועושק. אלא שבמסגרת הסדר הטיעון בין הצדדים תוקן כתב האישום המוקדם והוחלף באישום מתוקן, שעבריין המין הודה בעובדות המפורטות בו. כתב האישום המתוקן ייחס לו עבירה אחת של מעשה מגונה בנסיבות אינוס, ולא ריבוי עבירות כפי שיוחס לו תחילה, ועבירה נוספת של קבלת דבר בתחבולה.

על פי העולה מכתב האישום המתוקן, בתחילת שנת 2003 פנתה המתלוננת למורשע, אשר עסק ב"קבלה" ובמתן ייעוץ המבוסס על "כוחות רוחניים". לאחר היכרותו עם המתלוננת, הוא עבר להתגורר עמה לתקופה של כשלוש שנים, במהלכה ביצע בה, כנטען בכתב האישום המתוקן, "מעשים מגונים, תוך נגיעות באיבר מינה, החל ממועד המפגש הראשון ביניהם והכל לשם סיפוק צרכיו המיניים".

העונש קוצר ל-18 חודשים

אלא שסגן נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, השופט תאופיק כתילי, שם בגזר הדין דגש על "התמשכות מסכת האירועים, והפגיעה הקשה שנגרמה למתלוננת בעקבות מעשיו, כמפורט בכתב האישום ובתסקיר נפגעת העבירה".

היום קבע בית המשפט העליון כי תיאור זה של מעשיו של עבריין המין, אינו מתיישב עם העובדה שבסופו של דבר הוא הואשם והורשע רק בעבירה אחת בעלת גוון מיני.

עבריין המין טען בערעורו כי בית המשפט המחוזי טעה כשסטה מהעובדות שבהן הודה במסגרת כתב האישום המתוקן, במיוחד על כך שייחס לו מספר עבירות של מעשה מגונה בנסיבות אינוס, למרות שכתב האישום מציין רק עבירה אחת כזאת.

השופט חנן מלצר קבע היום כי יש לקצר את עונש המאסר שנגזר על עבריין המין בחצי שנה, ולהעמידו על 18 חודשים. מלצר קבע כי השוואת כתב האישום המתוקן עם כתב האישום המוקדם מלמדת כי כוונת הצדדים בהסדר הטיעון היתה לייחס למערער עבירה אחת בלבד של מעשה מגונה בנסיבות אינוס.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ