אלימות משטרתית |

תושב ירושלים טוען: שוטרים שברו את אפי בלי סיבה

לדברי רחמים דיין, החלו השוטרים להכותו, בשעה שביקש מהם לראות צו מעצר נגדו. בית משפט השלום הורה כי המחלקה לחקירות שוטרים תחקור את טענותיו

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

תושב ירושלים שנחשד במעורבות בחודשים האחרונים בהשחתת כלי רכב של פלסטינים טוען כי הותקף השבוע בידי שוטרים בלבוש אזרחי שבאו לעוצרו, בשעה שביקש מהם לראות את צו המעצר.

בית משפט השלום בירושלים הורה ביום שני כי המחלקה לחקירות שוטרים תחקור טענות על אלימות מצד שלושה שוטרים במשטרת ירושלים נגד תושב שכונת קריית משה בבירה, בעת מעצרו יום קודם לכן.

האיש, רחמים דיין, בן 49, ללא עבר פלילי, טוען כי תקיפת השוטרים נעשתה ללא כל התגרות מצדו. במשטרה טוענים מנגד כי דיין תקף את שלושת השוטרים. דיין הגיע להארכת מעצרו בבית המשפט עם אף שבור ושטף דם פנימי בארובת העין. לדבריו, רק לאחר קרוב לשמונה שעות של חקירה הוא נלקח לטיפול רפואי בבית החולים. נציג המשטרה בדיון טען כי השוטרים הפעילו כוח סביר, אולם לדברי עדי ראייה שנכחו במקום בזמן המעצר , השתמשה המשטרה בכוח מופרז ללא התגרות מצד דיין.

דיין משמש משגיח כשרות במפעל ירקות באזור התעשייה 'עטרות'. המשטרה חושדת כי הוא מעורב בכמה מקרים של השחתת כלי רכב של פלסטינים בחודשים האחרונים. הוא מכחיש מכל וכל את הטענות נגדו . לדבריו, ביום המעצר, "יצאו ממכונית טויוטה שלושה אנשים על אזרחי. ביקשתי מהם להראות תעודה. אחד מהם שלף תעודה, אבל לא הספקתי לראות מה השם שלו, וישר אמרו לי שאני עצור ".

הוא התעקש שיראו לו את צו מעצר, אולם בשלב זה, לדבריו, החל אחד השוטרים להשתמש נגדו באלימות. "הוא חנק אותי, השכיב אותי על מכסה המנוע והפיל אותי", הוא אמר. לטענתו, כשניסה להתרומם, היכה אותו השוטר בפניו .

אחד השכנים שהיה עד לאירוע, אולם סרב להזדהות בשמו הוסיף כי "ראיתי את השוטרים חובטים בו ומכים אותו. לאחר מכן, כשהם הכניסו אותו לניידת באו אנשי הצלה ומגן דוד אדום שרצו להגיש לו עזרה והם סירבו להיענות לבקשתם".

לדברי דיין, רק בסמוך לשעה אחת בלילה הוא הובא לבית החולים שערי צדק בירושלים,שבו קיבל טיפול רפואי. למחרת ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו של דיין בארבעה ימים, אולם בית המשפט שחרר אותו לשלושה ימי מעצר בית בלבד. עורך הדין דוד הלוי, המייצג את דיין מטעם עמותת 'חננו', אמר בתגובה כי "המשטרה נקטה באלימות חסרת מעצורים ללא סיבה כלשהי הנראית לעין. יש בכוונתנו להגיש תלונה חריפה למח"ש".

ממשטרת ירושלים נמסר כי "החשוד נעצר בחשד למעורבות בהשחתת כלי רכב של ערבים ופעולות תג מחיר נוספות בעיר. במהלך מעצרו החלו החשוד ואשתו לתקוף את השוטרים ואלה השתמשו בכוח סביר כדי לעצרו. בסיום חקירתו הוא נלקח לבדיקה רפואית קצרה בבית החולים שבסיומה נלקח לבית המעצר. הוא הובא לבית המשפט ונשלח לשלושה ימי מעצר בית. חקירתו נמשכת".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ