דניאל מעוז: קיבלתי איומים על חיי לתאי בכלא

לטענת החשוד ברצח הוריו, הוא קיבל איום על חייו במידה ויגלה את זהות הרוצח. התביעה: "לא צריך להתפלא שמעוז יצר ראיה"

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עוז רוזנברג

דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו, טען היום (שני) בבית המשפט המחוזי בירושלים כי לפני מספר חודשים מצא פתק בתאו ובו איום מפורש על חייו וחיי משפחתו אם יספר דבר על זהות הרוצח. לטענתו על הפתק היה כתוב "נשחט אותך". את הפתק העביר לקצין המודיעין מייד.

לדברי מעוז, נושא הפתק עלה במשפט רק כעת מאחר והיה סבור כי סנגוריו יודעים על כך. בעקבות כך הוזמנו הבוקר שלושה עדי הגנה לעלות אל דוכן העדים.

בפרקליטות דוחים בביטול את טענות הנאשם וטוענים כי הוא שתל את הפתק. "אנחנו לא צריכים להתפלא שדניאל מעוז יוצר ראיה", אמר עו"ד יובל קפלינסקי, ראש צוות התביעה, "הוא טשטש ראיות בעבר אז ליצור אחת זו פעולה שוות ערך".

מעוז שב לדוכן העדים וטען כי את הפתק מצא בתוך ספר בחודשים בהם שהה בבידוד ב'חללית', תא אטום בבית המעצר. בפתק נכתב: "דני יא הומו... אם תגיד את האמת אנחנו נשחט אותך ואת אחותך הלסבית כמו ששחטנו את ההורים שלך. תמשיך להיות ילד טוב".

לטענתו מיד דאג להעביר את הפתק לאחד הסוהרים כדי שיעביר אותו לקצין המודיעין במקום, אלא שזה זלזל ולגלג עליו. "זה גרם לי לבכות עוד יותר חזק", טען בפני השופטים. בתגובה השופט דרורי קרא לסנגורים: "אז למה לא שמענו אתכם שואלים את הסוהר על זה לפני חצי שעה כשעלה פה על דוכן העדים? איך אתם מצפים מאיתנו להתייחס לזה בתיק?".

עו"ד קפלינסקי טען כי הסיבה שהפתק המאיים עלה רק כעת היא כי דניאל מעוז ניסה להסתיר את קיומו, זאת מאחר והוא התאים לגרסתו השלישית לליל הרצח - לפיה הוא ראה את הרוצח אך לא הכירו. בגרסה הרביעית, לפיה הרוצח הוא אחיו ניר, נוסח הפתק כבר לא התאים ולכן העדיף להצניע את הדבר, טען.

לפני שהוצג המסמך האחרון הסתיים בחודש שעבר שלב הסיכומים במשפט. במהלך המשפט החליף מעוז מספר גרסאות באשר לזהות הרוצחים של הוריו. גרסתו האחרונה טוענת כאמור כי אחיו התאום, ניר מעוז, הוא הרוצח. עו"ד קפלינסקי אמר בשלב הסיכומים, כי "המשטרה לא חשדה שניר מעוז הוא הרוצח, אף לא לרגע אחד. אני ליוויתי חלק מהחקירה ואומר לעם באחריות - לא היה חשד כזה לרגע אחד. לא היה לזה קצה קצהו של אינדיקציה או ראיה".

דניאל מעוז העביר ביקורת על התקשורת, שלדבריו "לא עשתה את עבודתה כראוי", זאת מאחר שפנתה נגדו. לדבריו, "יש כתבים ששכחו לעשות את תפקידם. העיתונאים צריכים לשאול את עצמם כיצד ניר אחי, שהוא שוטר במשטרת ירושלים, נחקר במשטרת ירושלים? אני חוזר ואומר: ניר הוא הרוצח".

עו"ד קפלינסקי הגיב על דבריו ואמר כי "הגרסה של ניר כרוצח... מתרסקת אל מול ההיגיון הסביר. גרסת הרוצח דורשת לוליינות משפטית וחוקית". בשלב מסוים דניאל מעוז סולק מהאולם לאחר שהתפרץ לדבריו של עו"ד קפלינסקי בצעקות. "הוא מסכן?", קרא לעבר אחיו ניר שיושב באולם, "מסכנים ההורים שלי. חתיכת אפס, הוא הרוצח. תנו חיבוק לרוצח".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ