שלושה תושבי ירושלים נעצרו בחשד לאונס

אחד מהשלושה, שמעצרם הוארך בשלושה ימים, הוא בכיר המוכר במגזר החרדי ועומד בראש כמה ישיבות חרדיות. השופט: "פרשייה חמורה ומורכבת"

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עוז רוזנברג

בלשי מפלג הונאה במשטרת ירושלים עצרו אתמול (ראשון) שלושה גברים תושבי העיר בחשד כי ביצעו מעשי אונס ומעשים מגונים בצעירה חרדית תושבת מרכז הארץ, כל אחד לחוד ובמספר הזדמנויות. אחד החשודים בפרשה הוא י.ב, דמות בכירה ומוכרת במגזר החרדי שעומד בראש כמה ישיבות חרדיות, תלמודי תורה ועמותות צדקה. מעצרם של השלושה הוארך אתמול בשלושה ימים.

שמו של י.ב נקשר באחרונה בפרשיית הסחיטה של אתר החדשות החרדי "בחדרי חרדים", כאחת הדמויות המרכזיות שסייעו למשטרה לתפוס את החשודים שם. אלא שזמן קצר לאחר מכן הוא עצמו נעצר, זאת בחשד להונאת ענק בת מספר שנים של משרד החינוך. הוא שוחרר למעצר בית במגדל העמק, לשם הגיעו אתמול הבלשים והובילו אותו לחקירה בירושלים. בית המשפט אסר לפי שעה את פרסום שמו ושמות החשודים האחרים בפרשיית האונס. שלושתם כופרים במיוחס להם. עוד טענו כי למתלוננת בעיות פסיכיאטריות מאובחנות.

על פי החשד, המתלוננת, המכונית פ', נקלעה לקשיים כספיים וביקשה מהחשודים סיוע. אלא שאלו, כל אחד בתורו, ניצלו את בקשתה כדי להיפגש עמה, גם בבית מלון בירושלים, שם ביצעו בה לכאורה מעשים מיניים בניגוד לרצונה. ראש צוות החקירה בתיק, פקד קיריל רודיל, סיפר בדיון הארכת המעצר של השלושה כי פ' הגיעה להתלונן במשטרה לפני כחודשיים, רק לאחר שנודעה פרשיית המרמה בה נאשם החשוד המרכזי בפרשת המין. בעקבות התלונה פתחה המשטרה בחקירה סמויה, שהפכה גלויה עם מעצר השלושה.

במשטרה חושדים כי מלבד המתלוננת פ', ביצע י.ב. ביצע עבירות מין בכמה קטינים במהלך השנים האחרונות וכן בכמה נשים נוספות. הוא הכחיש את הטענות ואף הציע בחקירתו לעבור בדיקת פוליגרף על כך. באשר ל-פ, הוא טען כי כלל לא היה עמה בקשר במהלך השנתיים האחרונות. במשטרה חושדים בו בקשירת קשר, בכך שהוא הביא את השניים האחרים ליצור עם המתלוננת קשר מיני כפוי.

במהלך הדיון אתמול טענה עו"ד דבורה אטיה, המייצגת את החשוד השני בתיק, כי בין פ' למרשה היה בעבר רומן, שהסתיים לפני כמה שנים. עוד עלה כי בין פ' לבין אשתו של חשוד השלישי שררו קשרי חברות שנמשכו כמה שנים. אלא שלטענת עו"ד נדב גדליהו, סנגורו של החשוד השלישי, היחסים עלו על שרטון לאחר ש-פ' נתפסה גונבת מביתם של בני הזוג. לטענת גדליהו, הדבר מערער את אמינות תלונתה של פ'.

במשטרה לא ייחסו לכך חשיבות גבוהה. "זה לא רלבנטי, דנים בעבירות מין, לא בעבירות גניבה", אמר אתמול פקד רודיל בבית המשפט. הוא סיכם כי "אנו מדברים על מסכת של עבירות מין שבוצעו לכאורה על ידי חבורת האנשים שיושבת פה, לאורך שנים, עבירות מין חמורות".

לחשודים מיוחסות, בין היתר, עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, מעשה מגונה ומעשה סדום בקטין, מעשה סדום בקטין ובעילה שלא בהסכמה חופשית. "עיון בחומר החקירה מעלה חשד כי מדובר בפרשייה חמורה ומורכבת שהעבירות הנדונות בוצעו במשך שנים", קבע השופט יצחק שמעוני מבית משפט השלום בירושלים. "ניתן לקבוע כי קיים יותר מחשד סביר לביצוע העבירות המיוחסות למשיבים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ