פרקליט המדינה התנצל בפני אולמרט שמשך את תביעת הדיבה

לדור אמר בראיון ל"הארץ" שאולמרט קיבל 75 אלף דולר בהלוואה ולא החזיר. "אני מביע צער על כי מר אולמרט חש נפגע מהדברים", כתב לדור

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

פרקליט המדינה, משה לדור, העביר מכתב התנצלות לבאי כוחו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, כדי לסיים את תביעת הדיבה שהגיש אולמרט נגד לדור. התביעה הוגשה בעקבות דברים שאמר לדור בראיון ל"הארץ". המכתב נשלח במסגרת הסדר בין הצדדים. בעקבות כך, הודיעו היום (רביעי) פרקליטיו של אולמרט לבית המשפט השלום בת"א כי הם מושכים את התביעה.

"אני מצר על כך שבעת מתן הראיון לעיתון 'הארץ' לא הייתי ער לדיווח שמסר מר אולמרט למבקר המדינה ביולי 2010 בו נאמר שביולי אותה שנה החזיר את הכספים שקיבל מד"ר אלמליח בשנת 1993, שהעתק מן הדיווח הוגש לבית המשפט ביולי 2010 כראייה במסגרת משפטו של מר אולמרט", כתב לדור במכתבו.

"באשר לראיון ככלל", ממשיך וכותב פרקליט המדינה, "כוונת הדברים היתה ליתן דיווח על העשייה והעמדות של הפרקליטות כפי שאלה מוצגות בבתי המשפט, בתשובה לשאלות, בין השאר ביחס לתיקים שעוסקים באישי ציבור. בדבריי בראיון, בנוגע למר אולמרט, לא הייתה כוונה לפגוע בכל דרך שהיא ובכל מקום אני מביע צער על כי מר אולמרט חש נפגע מהדברים".

את תביעת הדיבה הגיש אולמרט לפני שנה וחצי. עיקר הטענה של ראש הממשלה לשעבר היתה בנוגע להתבטאות של לדור כי העובדה שאולמרט לא השיב את ההלוואה שנטל מג'ו אלמליח ב- 1993, היא "סיפור שערורייתי בצורה בלתי רגילה". אולמרט טען בתביעה כי הוא השיב את ההלוואה.

עו"ד אלי זהר, פרקליטו של אולמרט, אמר היום בתגובה: "פרקליט המדינה התנצל בפני אולמרט על הדברים הלא נכונים שאמר. טוב שעשה כן, וכך היה מצופה ממנו לעשות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ