הרצח ביפו |

המשטרה מפרה את צו איסור הפרסום שהיא ביקשה

באתר המשטרה הופיעה תמונה מזירת הרצח, הכוללת פרטי חקירה מוכמנים. זאת בניגוד לצו, שאוסר פרסום כל ממצא מהזירה, כולל צילומים מהזירה

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

משטרת מחוז תל אביב הוציאה צו איסור פרסום בדבר הרצח אמש ביפו, אך היא עצמה מפרה אותו. הבוקר (חמישי) אישר שופט בית משפט השלום בתל אביב, יצחק יצחק, לבקשת משטרת מחוז תל אביב, לאסור פרסום כל פרט מהחקירה, לרבות זהות החשודים, ממצאי הזירה, צילומי זירת הרצח ואופן ביצועו.

ההודעה על קיום צו איסור הפרסום נשלחה לכל כלי התקשורת, שהתבקשו לעמוד בהחלטת השופט. עם זאת, בדוברות המשטרה התעלמו מהצו שהם עצמם ביקשו להוציא. באתר המשטרה מתנוססת תמונה מזירת הרצח, בה אפשר לראות פרטים מוכמנים מהחקירה, כולל מספר הקליעים שנורו ואת אופן ביצוע הרצח.

הנרצח הוא דוד חקק, תושב גבעתיים בן 42, שנורה למוות באזור הטיילת בתל אביב. צוות מד"א קבע את מותו במקום. בעבר היה חקק עד מדינה נגד עבריינים בכירים מאזור המרכז בפרשת הימורים. בעקבות עדותו, הופללו 14 בני אדם באשמת הימורים והלבנת הון. בשל רגישות האירוע באו לזירת הרצח קצינים בכירים ובהם מפקד מחוז תל אביב ניצב אהרון אקסול. בעבר נמצא סמוך לביתו אופנוע עם טיל לאו. במשטרה העריכו אז שהטיל היה מיועד אליו, וכי מדובר בניסיון חיסול בעקבות הפיכתו לעד מדינה.

המשטרה מסרה בתגובה כי "תמונת הזירה הופצה לשימוש אמצעי התקשורת כחלק מהשירות הניתן על ידי דוברות משטרת ישראל. בעת הפצת התמונה לא היה צו איסור פרסום. לאחר שהוצא צו איסור פרסום, הוסרה התמונה". עם זאת, במשטרה למדו על פרסום התמונה מפניית "הארץ", שעתיים לאחר הוצאת הצו, והסירו את התמונה זמן רב לאחר מכן. התמונה עדיין מוצגת בעמוד הפייסבוק הרשמי של משטרת ישראל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ