לפיד: אין לי כל כוונה לרוץ עם אולמרט

יו"ר יש עתיד הכחיש את טענות ראש הממשלה לשעבר, לפיהן הוא יחבור אליו אם ישוב לפוליטיקה. "אני שמח על זיכויו, אבל אנחנו לא רצים יחד. הוא חבר קדימה"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים12
יהונתן ליס
יהונתן ליס

לפיד מכחיש הבוקר (חמישי) את טענות ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, לפיהן יחבור אליו אם האחרון יחזור לפוליטיקה. "בניגוד לפרסומים, אין ולא היו לתנועת יש עתיד כל כוונה או תוכנית לחבירה פוליטית עם מר אולמרט שכן הוא חבר במפלגת קדימה", אמר לפיד הבוקר.

"אהוד אולמרט הוא חבר משפחה ואני שמח על זיכויו, אבל אנחנו לא רצים ביחד לבחירות, וכל הפרסומים בעניין הם המצאה מקושקשת. קדימה מעלה בתפקידה כנציגת המרכז השפוי, ואנחנו מתכוננים להחליף אותה בבחירות הבאות כנציגי הרוב הישראלי", הוסף.

היום פורסם ב"הארץ" כי אולמרט אמר בשיחות שקיים עם מקורבים, ערב הכרעת בית המשפט בעניינו, כי אם יזוכה יתמודד שוב על ראשות הממשלה. כשנשאל מה לדעתו יעשה חברו הקרוב לפיד, השיב בביטחון: "יאיר יבוא אתי". אולמרט השמיע את הערכתו זו באוזני יותר מאדם אחד בשבוע האחרון.

אולמרט העריך מראש שיזוכה מרוב האישומים, וכשנשאל כיצד ינהג אם ייצא בשלום גם מתיק "הולילנד", השיב לבני שיחו: "אחזור לחיים הפוליטיים ואתמודד לראשות הממשלה. אני הפוליטיקאי היחיד שיכול להיות מועמד לראש ממשלה מטעם גוש המרכז. אין שם אף אחד אחר: לא שאול מופז, לא יאיר לפיד, ולא שלי יחימוביץ'".

על פי סקר של חברת "פרויקט המדגם" בפיקוח הפרופסור קמיל פוקס מאוניברסיטת ת"א שפורסם שלשום בחדשות ערוץ 10, רק 22% מהציבור סבורים שאולמרט צריך לחזור לפוליטיקה. 70% השיבו בשלילה על השאלה הזו.

אולמרט צילום: אלכס קולמויסקי
לפידצילום: אליהו הרשקוביץ

בתשובה לשאלה האם תצביע לקדימה אם אולמרט יעמוד בראשה, השיבו רק 11% מהנשאלים כי יצביעו למפלגה, בעוד ש-78% אמרו שלא יצביעו. ואילו בתשובה לשאלה מי ראוי יותר לכהן כראש ממשלה, השיבו 16% בלבד את שמו של אולמרט, לעומת 40% שתמכו בראש הממשלה, בנימין נתניהו.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ