בכירה בפרקליטות: "לא ברור איך אולמרט זוכה"

עו"ד ענת סבידור אומרת שיש להטיל על אולמרט קלון לנוכח הרשעתו בהפרת אמונים. לדבריה, יש חשש שבעתיד יירתעו מלהגיש אישומים נגד אישי ציבור

תומר זרחין
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
תומר זרחין

הפרקליטות מורידה כפפות ויוצאת חזיתית נגד הכרעת הדין של בית המשפט המחוזי בירושלים בתיק אולמרט. בכנס של מחוז תל אביב והמרכז בלשכת עורכי הדין באילת, אמרה אמש עו"ד ענת סבידור-גולדנצוויג, מהבכירות בפרקליטות מחוז המרכז, כי לא ברור איך תיק אולמרט הסתיים בהכרעת דין מזכה ברובה. לדבריה, אי אפשר שלא להטיל על אולמרט קלון, לנוכח הרשעתו בהפרת אמונים בתיק מרכז ההשקעות.

סבידור, פרקליטה ותיקה ומנוסה ששימשה בין היתר תובעת בתיק נגד דודי אפל, הביעה פליאה על כך שאולמרט זוכה מרוב האישומים נגדו, למרות שבית המשפט קבע כי קיבל סכומי כסף גבוהים. "מתקציר הכרעת הדין", אמרה סבידור, "קשה לי להבין איך יש 450 אלף דולר שלא יודעים איפה הם, שלא מדווחים עליהם. איך יש פה זיכוי?! לא ברור. לא מבינה את זה. אבל לא כל דבר אנחנו יכולים להבין".

סבידור-גולדנצוויג, בתו של מנחם סבידור שכיהן בעבר כיו"ר הכנסת, אמרה כי היא באה מבית של איש ציבור, שהיה מודע היטב להתנהלות כספי הציבור. "אבא שלי ידע טוב מאוד על כל אגורה שקיבל, על איזה חשבון הוא נוסע לחו"ל, ידע טוב מאוד על איזה חשבון הוא מוציא כל הוצאה. מה זה השטויות האלה, שאנשים נוסעים לחו"ל ולא יודעים מה נעשה בחשבונות שלהם?", תהתה, "עם כל הכבוד... צריך היה להגיש כתב אישום. לא ראיתי בתקציר ביקורת אמיתית על הפרקליטות. להפך".

אולמרט עם דן חלוץ, אתמול בכנס באוניברסיטת תל אביבצילום: מוטי מילרוד

סבידור-גולדנצוויג נתנה גם ביטוי לחשש שנשמע בימים האחרונים בקרב פרקליטים, ולפיו הכרעת הדין תרתיע את הפרקליטות להגיש בעתיד כתבי אישום נגד נבחרי ציבור. "אין ספק שתהיה הפקת לקחים שתשפיע על כך שבעת הקרובה לא יגישו כתבי אישום נגד אישי ציבור בכירים - כי יחששו".

דוברו של אולמרט מסר בתגובה כי "חבל שגורמים בפרקליטות, שעיסוקם היום-יומי הוא להעביר ביקורת על אחרים ולהפנות כלפיהם אצבע מאשימה, אינם מסוגלים להפנים ביקורת כאשר היא מופנית כלפיהם, ובמקום לתקן את הדרוש תיקון מעדיפים לתקוף אפילו כאשר הביקורת מגיעה מבית המשפט עצמו. לצערנו, הפרקליטות מכבדת את החלטות בית המשפט רק כאשר הן תואמות את עמדתה, ובכל פעם שבית המשפט פוסק בניגוד לעמדתה, הפרקליטות מתנהלת כאילו היא מעל בית המשפט".

המשנה לנשיא בית המשפט העליון לשעבר, השופט בדימוס אליהו מצא, ביקר אתמול את התנהגותו של פרקליט המדינה משה לדור, על רקע הכרעת הדין בתיק אולמרט. "ציפיתי מלדור להופעה צנועה ומאופקת יותר מאשר כל כך הרבה טפיחות עצמיות על השכם", אמר מצא בראיון לערוץ הכנסת. "אלה היו אמירות מאוד בטוחות בעצמן. ניתן פסק דין של יותר מ-750 עמודים והוא כבר מופיע בפני הציבור ואומר 'לא שגיתי בדבר'. זה רחוק מלהיות צנוע", הוסיף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ