לאחר 9 חודשים |

ריקו שירזי ישוחרר ממעצר

ביהמ"ש הורה לשחרר את מי שנחשב לראש ארגון פשע. לדברי השופט אין ראיות לניסיון לפגוע בעד מדינה במשפט המתנהל נגדו. המשטרה תבקש עיקוב ביצוע

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

מבוכה למשטרת ישראל: שופט בית משפט המחוזי בתל אביב, ציון קאפח, הורה היום (ראשון) לשחרר ממעצר את העבריין ריקו שירזי, הנחשב למי שעומד בראש ארגון פשע. נגד שירזי מתנהל כעת משפט באשמת הלוואת כספים בריבית קצוצה והלבנת הון.

שירזי, שמוגדר כיעד מרכזי במשטרת ישראל נעצר באוקטובר האחרון בידי היחידה הכלכלית להב 433 בחשד להפצת חשבוניות פיקטיביות וקבלת דבר במרמה בסכומים של מיליוני שקלים. למשטרה הגיע מידע לפיו שירזי וכמה מאנשי אירגונו הקימו חברות קש והוציאו מהן חשבוניות פיקטיביות שמהן הרוויחו כספים במרמה. שירזי הכחיש את החשדות נגדו. הוא טוען כי אחרים השתמשו בשמו ואף הציע לעבור בדיקת פוליגרף לאישור דבריו.

לקראת משפטו, המדינה הצליחה לגייס עד מדינה שהיה מקורב מאוד לעבריין, וישנם עדים רבים נוספים שטרם העידו בעניינו.

ריקו שירזיצילום: כפרי ניר

במשטרה ניסו למנוע את המהלך של שירזי בטענה שעם שחרורו תישקף סכנת חיים לעד המדינה, אולם בית המשפט לא קיבל את הדברים מאחר ואין כל ראיה לכך שעד המדינה אוים. במשטרה ביקשו צו לעיכוב ביצוע הפעולה.

על פי כתב האישום, שירזי הלווה כספים בריבית קצוצה ללווים שונים. כדי להלבין את הכספים אותם הרוויח מההלוואות, וכדי להתחמק מתשלום מס, עשה שירזי שימוש בחברות הרשומות על שם אדם אחר. לצורך כך יצר שירזי קשר עם אדם נוסף, והשניים ניפקו חשבוניות פיקטיביות בסך 25 מיליון שקל.

בכתב האישום מצוטט שירזי כמי שמאיים על עד מדינה המעורב בפרשה. "אני אדאג שיביאו תרופות מהשמיים לילדים שלו... אלוהים ישלם לו כדור בין העיניים", אמר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ