משפט העוזרת |

שרה נתניהו על ליליאן פרץ: "היא הטרידה אותי, העדפתי להישאר בי-ם"

רעיית ראש הממשלה טענה בעדותה כי עוזרת הבית בקיסריה לא התבקשה לבשל לאורחי המשפחה. "הענקתי לה מתנות ושקל לא הוחזר לי", סיפרה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, סיפרה בבית המשפט כי משפחתה מיעטה להגיע לביתה בקיסריה בשל הטרדותיה של עוזרת הבית, ליליאן פרץ. נתניהו, שהעידה היום (א') בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה במסגרת שלב ההוכחות במשפטה של פרץ.

הדיון העיקרי במשפט נסב סביב השאלה אם ובאיזה היקף נכחה משפחת נתניהו בבית בקיסריה. בעוד שליליאן פרץ טוענת כי נהגה לעבוד בשבתות ללא תגמול נוסף, נתניהו שללה את הטענה וגרסה כי מדובר בבית קיט ריק של המשפחה, וכי נדירות הפעמים שהגיעה לבית בקיסריה בסופי שבוע. "באתי לנוח לכמה שעות, ופרץ התיישבה לידי ודיברה איתי על הצרות שלה, כך שלא יכולתי לנוח", אמרה נתניהו, "היא דיברה על המשפחה, על בעלה ועל הילדים שלו. ראיתי שעדיף לי להישאר בירושלים".

בעדותה ניסתה נתניהו להדגיש כי היחס שהעניקה לפרץ היה נדיב יותר מהמקובל, בין היתר משום שלא עקבה אחר שעות עבודתה ושילמה לה שכר עבור חודש מלא, ולאחר שהעניקה לה הלוואה בגובה אלפי שקלים כשבילתה בחופשה במרוקו. "כשהאוטו נתקע לה לא היה לי נעים ונתתי", הוסיפה, "הענקתי לה הרבה מתנות ועד היום שקל לא הוחזר לי".

נתניהו הוסיפה כי פרץ לא התבקשה לבשל למשפחת נתניהו ואורחיה בקיסריה. "היינו ארבעה אנשים, ואם אירחנו מישהו הבישולים לא היו שלה", אמרה, "היו מקרים בהם הגיעו אלינו חברים בשבתות, והם אפילו לא ראו אותה. לכן תיאמנו מה כל אחד מביא ואני וחברותיי שטפנו כלים. כאשר התובעת הגיעה עם צאת השבת היא אפילו לא ידעה שהיו שם חברים".

נתניהו הציגה בפני בית המשפט פתקים רבים שהשאירו היא ופרץ זו לזו, בהם אמירות כמו "בוקר טוב". "פרץ פעם אמרה לי שפעם היא תספר כמה אני צנועה, ואפילו כשהיה לנו יום נישואין והיא שאלה מה אנחנו רוצים, אמרנו סלט וחביתה", הוסיפה. מנגד, הבהירה כי פרץ הכפישה את שמה ותשלם על כך. "היא אמרה דברים של שפיכות דמים", אמרה, "ננהל גם את המשפט השני, ויגיע היום שאסביר זאת בבית הדין".

לדברי אשת ראש הממשלה, פרץ לא ביקשה ממנו רשות לצאת לחופשה, אלא הודיעה על יציאה לחופשה מבלי לבדוק את העניין עם משפחת נתניהו. "היא אמרה שהיא לוקחת שלושה שבועות, ולא היתה לי ברירה", הוסיפה, "זה היה הסגנון. כשראינו הרבה ג'וקים מתים במקלחות וראינו את המזג של התובעת אמרתי שעדיף לא לדבר. לא היינו החזקים והשולטים בבית".

בעדותה הסבירה נתניהו כי פרץ השתכרה רק 2,000 שקלים בחודש משום שעבודתה הסתכמה בטיפול בבעלי מקצוע שהגיעו לעבוד בבית. "אמרתי לה שמדובר בבית ריק, שאנו כמעט לא מגיעים לשם ושאין עוד עבודות בבית כי סיימנו אותן עוד לפני שהגיעה", אמרה, "העיצוב, התמונות והסיוד היו מוכנים, היה צריך רק לקבל בעלי מלאכה, כי בבית קורים עוד דברים. לכן חשבתי ש-2,000 שקלים כולל נסיעות זה מספיק והיא הסכימה".

נגד גרסתה של פרץ העידה גם חני דיין בלייוויס, ששימשה מזכירה של משפחת נתניהו. לדבריה, היא ופרץ היו חברות טובות, ופרץ היתה קוראת לנתניהו בשמה וכן "שלום שרה כפרה". דיין בלייוויס הוסיפה כי פגשה את פרץ באירועים משפחתיים. "בשביל שרה היא היתה כמו אחות, כמו משפחה ושתיהן אמרו לי זאת", אמרה וציינה כי פרץ נהגה להתייעץ עם נתניהו בבעיותיה האישיות. לדבריה, פרץ הגדירה את עבודתה בבית נתניהו כ"סתלבט". "פרץ ישבה ליד הבריכה עם קפה או יוגורט בכיף, או עסקה בענייניה האישיים", הוסיפה.

דיין בלייוויס סיפרה כי פרץ לא התלוננה על שכרה וקיוותה שתעבור לעבוד במשרד ראש הממשלה. "היא חשבה שהיא תהיה עובדת משרד, עם תקן ועם פנסיה", אמרה, "היה לה טוב עם שרה. היא אמרה 'באתי בגלל ביבי, ואני נשארת בשביל שרה'".

לצד נתניהו ודיין בלייוויס העידו גם עודד בן זאב, שכן של משפחת נתניהו בקיסריה, וכן שמעון דיל, רואה החשבון של המשפחה. בסיום הדיון נקבע הסיכומים בתיק יוגשו באוקטובר, וכי התיק יובא בנובמבר להרכב השופטים לצורך מתן פסק הדין. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ