ענת קם: המעשה של אלי זעירא חמור משלי

עורכי דינה של קם טענו בדיון בערעורה בעליון כי ההחלטה שלא להעמיד לדין את זעירא, כמו גם הסדר הטיעון עם אורי בלאו, משליכים על רמת הענישה הראויה לגביה

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

ענת קם ביקשה אתמול מבית המשפט העליון להתייחס לשני אירועים שלדעתה עשויים להשליך על ערעורה. דיון בערעורה של קם, המרצה כעת ארבע וחצי שנות מאסר, צפוי להתקיים בסוף החודש.

קם ביקשה לעדכן את בית המשפט בהודעת היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לפיה התביעה הגיעה להסדר טיעון עם כתב "הארץ" אורי בלאו. במסגרת ההסדר יודה בלאו בעבירה של החזקת ידיעות סודיות, ויירצה 4 חודשי מאסר, שיומרו לעבודות שירות. לטענת פרקליטה של קם, עו"ד אילן בומבך, להסדר הטיעון שנרקם עם בלאו השלכה ברורה ומוחשית על רמת הענישה הראויה במקרה של קם.

בנוסף, צירפה קם את החלטתו של וינשטיין מהשבוע שעבר, שלא להעמיד לדין את האלוף במיל' אלי זעירא, לאחר שחשף את זהותו של אשראף מרואן, המקור שהזהיר את ישראל לפני פרוץ מלחמת יום הכיפורים. "על פניו", טען בומבך, "המעשה של זעירא חמור ביותר: חשיפתו של אשרף מרואן הוא לא נזק פוטלניאלי כמו במקרה של קם, אלא נזק ממשי".

באוקטובר 2011 גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב על קם ארבע וחצי שנות מאסר בפועל, ושלוש שנות מאסר על-תנאי, לאחר שהורשעה במסגרת הסדר טיעון באיסוף והחזקת ידיעה סודית וכן במסירת ידיעה סודית. קם, שבמסגרת שירותה הצבאי שירתה בלשכת אלוף פיקוד המרכז, שמרה מסמכים רבים ולפני שחרורה מצה"ל העתיקה אותם על שני תקליטורים. היא הודתה כי העבירה לעיתונאי "הארץ" אורי בלאו דיסק און-קי, שאליו העתיקה 1,500 מסמכים, בהם כ-150 בסיווג "סודי ביותר" וכ-330 בסיווג "סודי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ