צעיר מי-ם נעצר בחשד שהשחית כלי רכב של ערבים

החשוד הודה בשלושה מקרי השחתה, אך סנגורו טוען כי ההודאה הוצאה "באיומים והבטחות". ביהמ"ש השלום האריך את מעצרו ביום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

צעיר יהודי בן 20 מירושלים נעצר אתמול בחשד שנהג להשחית כלי רכב של ערבים בשכונת גבעת שאול בעיר. החשוד הודה באחריות לחלק מהמקרים, ובית המשפט השלום בעיר האריך הבוקר (שלישי) את מעצרו ביממה.

לפי החשד, מאז שנת 2009 השחית החשוד שבע פעמים כלי רכב של ערבים-ישראלים, עובדי מאפיית "אנג'ל" בשכונת גבעת שאול. בין היתר, הוא חשוד שניקב את הצמיגים של המכוניות וריסס עליהן כתובות "תג מחיר".

אתמול הגיע הצעיר לתחנת מוריה לאחר שחוקרי המשטרה זימנו אותו. הוא עבר תשאול שבמהלכו הוחלט להשאירו במעצר. במהלך החקירה הוא הודה באחריות לשלושה מקרי השחתה בשנים 2009 ו-2010.

סנגורו של החשוד, עו"ד דוד הלוי שמונה מטעם עמותת "חננו", טען היום בדיון הארכת המעצר בבית משפט השלום שההודאה של הצעיר הוצאה ממנו "באיומים ובהבטחות". הלוי טען שהחוקרים הבטיחו לצעיר שאם יודה הוא ישתחרר, וכשלא עשה זאת איימו עליו שיעצרו את בני משפחתו. במשטרה דחו בביטול את הטענות. השופט אמר שאינו יכול להכריע בשלב זה, ועל סמך הודאת החשוד האריך את מעצרו ביממה.

אתמול רוססו כתובות נאצה מחוץ לביתה של חגית עופרן, פעילה בכירה בארגון "שלום עכשיו". זו הפעם השלישית בתוך כ-10 חודשים שאלמונים מרססים בקרבת הבית כתובות מאיימות המבקשות את מותה של עופרן וקוראות לתמיכה במורשתו של כהנא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ