צעיר המואשם באיומים על ראשי "שלום עכשיו" נחשד בגרפיטי על בית עופרן

הצעיר שוהה בפנימייה באזור ירושלים תחת תנאים מגבילים וממתין למשפטו. צו איסור פרסום הוטל על זהותו כי אביו עובד מדינה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

צעיר בן 21 נעצר השבוע בחשד שריסס לפני מספר יומיים כתובות נאצה על ביתה של חגית עופרן, בכירה בתנועת "שלום עכשיו". בחקירתו אתמול (שני) הוא שמר על זכות השתיקה אך במשטרה אומרים כי קיימות ראיות מוצקות נגדו. נגד הצעיר כבר הוגש כתב אישום על איומים והסתה, בעקבות מעשי נאצה דומים שעשה באזור ירושלים. אז הוא שוחרר ממעצר בתנאים מגבילים, ומאז הוא ממתין למשפטו ושוהה בפנימייה באזור ירושלים, אולם לפני חודשיים הפר את תנאי המעצר כשברח מהפנימייה.

צו איסור פרסום הוטל בעבר במקרים הקודמים על שמו של החשוד, ובית המשפט התיר לפרסם רק כי אביו הוא עובד מדינה. הצעיר נעצר כבר מספר פעמים בעבר בחשד שריסס כתובות נאצה על ביתה ורכבה של עופרן, על משרדי התנועה בירושלים, על תחנות של הרכבת הקלה באזור בית חנינא ועל סניף של הצופים במבשרת ציון.

מעצרו של החשוד הוארך היום בארבעה ימים. בניגוד לפעמים הקודמות בית המשפט סבר כי יש מקום לפרסם את שמו של החשוד למרות העיסוק של הוריו. השופטת אמרה כי אינה מוצאת טעם לאסור את פרסום שמו למרות מקום עבודתם, אך היא עיכבה את ההחלטה ביום כדי לאפשר לעורך דינו להגיש ערעור.

בנובמבר האחרון, כששהה במעצר בית לאחר שנחשד בריסוס על משרדי שלום עכשיו, הוא נעצר בחשד ששלח מיילים לשבעה מראשי "שלום עכשיו" ובהם איום מפורש לרצוח אותם. הוא שלח אותם בשמו, הוחזר למעצר ושוחרר בתנאים מגבילים.

הכתובות שרוססו על ביתה של חגית עופרן, השבועצילום: אמיל סלמן

לכל אחד מהנמענים העביר הצעיר מייל מאיים בניסוח שונה. כך לחגית עופרן כתב "חגית עופרן ז"ל", ולדניאל בלומנשטיק, רכזת הפעילות של "שלום עכשיו" באזור ירושלים כתב "אני אהרוג אותך. הסוף קרב".

"שלום עכשיו" מסרה בתגובה למעצרו הנוכחי של הצעיר כי "זה צריך להיות איתות למשטרה ולפרקליטות, שעליהן להדק את הפיקוח על אנשים כאלה". סנגורו של הצעיר, עו"ד יאיר גולן, אמר לאחר הדיון בעניינו בנובמבר כי "העבירות לא בוצעו על רקע אידיאולוגי כלשהו או השקפת עולם ימנית, אלא על רקע בעיות אישיות שהחריפו לאחרונה". ביחס לקביעת בית המשפט ולפיה הצעיר כשיר לעמוד לדין אמר גולן כי "הוא אינו פסיכוטי, אך יש לו בעיות אישיות שגרמו לו לעשות את מה שעשה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ