התובעים של אולמרט משיבים אש: לא נפל פגם בניהול התיק

במייל פנימי ששלחו ראשי צוות התביעה, אלי אברבנל ואורי קורב, הם קובעים כי לאורך כל 740 עמודי פסק הדין אין ביקורת על הגשת כתב האישום

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

צוות התביעה בתיק אולמרט מפרקליטות מחוז ירושלים, שניהל את התיק בבית המשפט, יוצא למתקפת נגד מול הביקורת החריפה על הפרקליטות בעקבות הכרעת הדין בתיק נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

במייל פנימי ששלחו חברי הצוות, שבראשו אלי אברבנאל, לשעבר פרקליט מחוז ירושלים והיום המשנה לפרקליט המדינה, ואורי קורב, הם כותבים לעמיתיהם הפרקליטים במשרד המשפטים כי "מאז הכרעת הדין נשמעו טענות הקוראות לבוא חשבון עם הפרקליטות כמוסד ועם פרקליט המדינה באופן אישי בגין תיק זה. הפרקליטות אינה חפה מטעויות ומובן שיש ללמוד מכל תיק וגם מתיק זה, ואולם עצם הרעיון להיפרע מפרקליט על בסיס 'מבחן התוצאה' בלבד, ומבלי שנשמעת טענה ממשית לשגיאה בקבלת החלטות או לפגם שנפל בניהולו של התיק, אינה מתקבלת על הדעת. חלף שבוע ימים ואיש עדיין לא הצביע על פגם שכזה", הם כתבו.

עוד הם כתבו לעמיתיהם כי לא נשמעה ולו טענה ממשית אחת בעניין עצם ההצדקה להאשים את אולמרט בפרשת ראשונטורס ובפרשת טלנסקי והם מזכירים כי בפרשת מרכז ההשקעות אולמרט הורשע בשל התנהלותו בארבע פרשיות שונות. "בהכרעת הדין, המשתרעת כאמור על פני 740 עמודים", כתבו הפרקליטים, "אין ולו מילת ביקורת אחת על עצם הגשת כתב האישום על ידי הפרקליטות, על עדותו המוקדמת של העד טלנסקי, וגם לא על דרך התנהלותה של הפרקליטות בתיק זה. להיפך, בית המשפט מציין לשבח את עבודתם המקצועית של הצדדים".

עוד הם הוסיפו כי אין בכוונתם להתפלמס עם כל טענה, ובודאי שלא עם האמור בהכרעת הדין. "עיקר התייחסותנו מופנית לשלב קבלת ההחלטות בטרם הגשת כתב האישום", כתבו הפרקליטים. במכתב הם מפרטים התייחסויות בנוגע לקביעות בית המשפט המחוזי בפרשיות אולמרט השונות, שלטענתם לא קיבלו ביטוי בתקשורת.

אלי אברבנל (מימין) ואורי קורבצילום: אוליבייה פיטוסי

למשל, בנוגע לפרשת טלנסקי, כותבים הפרקליטים כי בית המשפט קיבל את מרבית הטענות העובדתיות בכתב האישום, לרבות העברות כספים מטלנסקי לאולמרט במזומן, כדמי כיס עבור שדרוג טיסותיו ועל ידי מימון שהייתו בבית מלון. הפרקליטים מעירים כי הכינוי 'הזוי' ביחס לטלנסקי, כפי שהופיע בחלק מהדיווחים התקשורתיים, מופיעה בהטיה בהקשר אחד בלבד בו בית המשפט מתייחס לקלטת של אחת מחקירותיו של טלנסקי בה הוא בוכה, מדבר על מדינת ישראל ועל יחסיו עם אולמרט. "בית המשפט מעיר שם כי 'הצופה בקלטת חש כי מדובר ברגעים הזויים'", כתבו הפרקליטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ