נעצר אדם בחשד שסייע לדניאל מעוז לשבש הליכי משפט

על פי החשד, מעוז, הנאשם ברצח הוריו, שידל את החשוד לשלוח לפרקליטות מכתבים בהם נאמר שראה את ניר, אחיו של מעוז, יוצא מהבית בליל הרצח

עוז רוזנברג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עוז רוזנברג

משטרת ירושלים עצרה ביום שישי את רוני בן ארבון, בחשד שסייע לדניאל מעוז הנאשם ברצח הוריו נורית ונח מעוז באוגוסט 2011 בירושלים, לשבש את משפטו, כך הותר היום (שני) לפרסום. על פי החשד, בן ארבון שיגר לפי כשבועיים מכתבים לצוות התביעה, לשופטי בית המשפט המחוזי בירושלים ולצוות הסנגוריה, בהם התחזה לעד אלמוני שלכאורה ראה את ניר מעוז, אחיו התאום של דניאל, נמלט מן הבית בליל הרצח. עדות זו מתאימה לכאורה לטענתו של דניאל מעוז בבית המשפט המחוזי לפני כמה חודשים, לפיה אחיו ניר הוא הרוצח.

לפני כשבועיים קיבל צוות התביעה של הפרקליטות מכתבים החתומים על ידי "א.א", ובהם נטען כי בליל הרצח הוא שהה מחוץ לבית וראה את ניר מעוז יוצא בבהלה מן הבית וחולף על פני שכן שעמד ליד שער הכניסה לבית. השכן, יעקב רוזנפלד, סיפר יום אחרי הרצח ל"הארץ" כי בליל הרצח שמע צעקות מתוך הבית וניגש לבדוק מה קרה. הוא סיפר כי כשהגיע לשער הכניסה הבחין בדמות שעומדת בפתח הבית, שגובהה היה בערך בגובה המזוזה, אך הדמות סגרה את הדלת כשראתה אותו. 

צוות ההגנה של מעוז ראה בעדות זו את אחד הקלפים המרכזיים בטיעוניהם לחפותו של דניאל מעוז, זאת מכיוון שבהסתמך על תיאורו של רוזנפלד, הדמות שראה היתה נמוכה יותר מדניאל מעוז, באופן שלדבריהם מעיד שמדובר באח ניר. ואולם, בעדותו בבית המשפט טען רוזנפלד שוב ושוב כי מאחר שהיה חשוך ומכיוון שהדמות התכופפה, הוא אינו יכול לקבוע את מי ראה. 

דניאל מעוז בבית המשפט, היוםצילום: אמיל סלמן

במשטרת ירושלים חושדים כי במהלך מעצרו ניסה דניאל מעוז למנף לטובתו את עדותו של רוזנפלד באמצעות שליחת המכתבים, ומכיוון שהיה נתון במעצר תחת השגחה מתמדת, עשה זאת בעזרתו של בן ארבון. 

בן ארבון, תושב ירושלים בן 38, שהה תקופה קצרה באותו תא יחד עם דניאל מעוז בכלא ניצן, בגין עבירות תנועה. על פי החשד, במהלך התקופה בה שהו יחד, שידל אותו מעוז לשלוח את המכתבים, על פי נוסח מדויק שמסר לו, ובתמורה הבטיח לו "סיוע כלכלי", כאשר בית המשפט ימצא אותו זכאי מחמת הספק, לדבריו. זמן קצר לאחר מכן השתחרר בן ארבון, ועל פי החשד הדפיס את המכתבים ושלח אותם. 

ביום שישי האחרון הוא נעצר ומעצרו הוארך עד מחר, אז יובא שוב בפני בית משפט השלום בירושלים לדיון נוסף בעניינו. מהמשטרה נמסר כי ימליצו להעמידו לדין בגין שיבוש הליכי משפט.

דניאל מעוז הובא היום לדיון הארכת מעצר בבית משפט השלום, מעצרו הוארך בארבעה ימים נוספים. סנגורו טען בשמו כי "אין דרך לקשר ישירות בין מעוז לבין המכתבים - לא סגנון הכתיבה ולא טביעות אצבעות". אולם במשטרה אמרו היום כי בן ארבון קשר את עצמו למעשה בחקירתו. 

השופט גד ארנברג אמר בדיון כי "קיים חשד סביר שהחשוד ביצע את המעשים המיוחסים לו... לא ניתן להסתפק במקום מעצרו הנוכחי כחלופת מעצר, שכן העבירות המיוחסות לו בוצעו תוך כדי שהייתו במקום זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ