עובדת במשרד המבקר מבקשת הגנה הניתנת לחושפי שחיתויות

מיכל דחוח הלוי טוענת כי דו"ח שכתבה, שלו השלכות נרחבות על הרשויות המקומיות, נגנז משום שחשף "עבירות קשות" במשרד מבקר המדינה

תומר זרחין
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
תומר זרחין

מיכל דחוח הלוי, מנהלת ביקורת במשרד מבקר המדינה, ביקשה בשבוע שעבר מהמבקר, השופט בדימוס יוסף שפירא, שיעניק לה צו הגנה שאותו הוא מוסמך להעניק על פי חוק לחושפי שחיתות, על רקע מה שהיא מגדירה כ"חשיפת מעשים בעלי נופך של עבירות משמעת קשות לכל הפחות אשר בוצעו בידי בכירים במשרד מבקר המדינה". דחוח הלוי ביקשה במארס השנה לקבל את ההגנה מהמבקר היוצא, מיכה לינדנשטראוס, אולם לא זכתה לתשובה. במקביל, העבירה הפרקליטות לטיפול אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה, את דרישתה של דחוח הלוי לפתוח בחקירה בחשד לשיבוש הליכי משפט על ידי עובדים במשרד המבקר.

במארס השנה חשף "הארץ" כי דחוח הלוי, מנהלת ביקורת בחטיבה לביקורת בשלטון המקומי במשרד מבקר המדינה, טענה בפני בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב כי תמר מנס - מנהלת אגף בחטיבה לביקורת בשלטון המקומי - החליטה לגנוז דו"ח ביקורת חמור עקב סכסוך אישי בין השתיים, וכדי למנוע מדחוח הלוי קרדיט על הדו"ח ו"לזכותה" בכישלון.

הדו"ח המדובר עסק בהקמה משותפת של בית מלון על ידי עיריית אשדוד ויזם פרטי, בניגוד לכללי מינהל תקין. לטענת דחוח הלוי, למסקנות היו צפויות להיות השלכות רחבות על רשויות מקומיות רבות, שכן הן קובעות כללים בהתקשרות של רשויות כשותפות עסקיות עם גורמים עסקיים.

דחוח הלוי גם פנתה לפרקליט המדינה, משה לדור, באמצעות פרקליטיה גיל דחוח וגלית רוטנברג, וביקשה שיורה על פתיחה בחקירה, שכן לטענתה הממונים עליה שיבשו הליכי משפט והעלימו מסמכים שיכולים לסייע לה בהליכים המשפטיים שהיא מנהלת נגד משרד המבקר. בין השאר טענה כי קובצי המחשב של דו"ח הביקורת שערכה, וכן קלסרים בהם חומרים רבים שאספה, נעלמו מהמשרד. משרד מבקר המדינה הכחיש בשעתו את כל טענותיה של דחוח הלוי. לדור העביר לאחרונה את הפנייה לטיפולו של עו"ד אסף רוזנברג, העומד בראש אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה.

ד"ר מיכל דחוח הלוי
עו"ד גיל דחוחצילום: גל חרמוני

במכתב שכתבו בשבוע שעבר עורכי הדין דחוח ורוטנברג למבקר שפירא, הם מבקשים כי יעניק לה צו הגנה מחשש לפגיעה בזכויותיה ופגיעה עתידית "על רקע חשיפת מעשים בעלי נופך של עבירות משמעת קשות לכל הפחות אשר בוצעו בידי בכירים במשרד מבקר המדינה". דחוח הלוי מבקשת שגורם חיצוני בלתי תלוי יבדוק את בקשתה לצו הגנה, הגנה שזוכים לה עובדי הגופים המבוקרים על ידי מבקר המדינה בשירות המדינה, בעקבות התנכלויות לאחר שחשפו מעשי שחיתות.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ