ניר חסון
ניר חסון

במשטרת ירושלים בודקים את החשד לפיו עשרות בני נוער יהודים ביצעו אמש (חמישי) לינץ' בשלושה צעירים פלסטינים בכיכר ציון בירושלים. אחד הפלסטינים נפצע באורח קשה ופונה ליחידה לטיפול נמרץ בבית החולים הדסה עין כרם. ממלא מקום מפקד משטרת ירושלים, ניצב מנחם יצחקי, הורה הבוקר על הקמת צוות חקירה מיוחד לבדיקת נסיבות האירוע ומעצר החשודים.

השלושה הותקפו ככל הנראה בידי עשרות נערים שקראו לעברם מוות לערבים וקריאות גזעניות. אחד מהם נפל על הריצפה והתוקפים המשיכו לחבוט בו עד שאיבד את ההכרה. לאחר מכן הם נמלטו מהמקום. תוך זמן קצר הגיעו לזירה מתנדבי איחוד הצלה ואנשי מד"א שמצאו את המותקף ללא דופק וללא נשימה. לאחר פעולות החייאה ממושכות הוא פונה על ידי מד"א לבית החולים הדסה עין כרם. אנשי כוחות ההצלה שהגיעו למקום סיפרו ל"הארץ" כי ממה שהם ראו בזירה אכן מדובר בלינץ' של עשרות נערים יהודים בשלושה צעירים פלסטינים.

עוברת אורח שהיתה עדה לאירוע תיארה את שראתה בעמוד הפייסבוק שלה: "מאוחר בלילה ולא יכולה ללכת לישון. העיניים מלאות דמעות כבר כמה שעות טובות והבטן מתהפכת מהשאלה על אובדן צלם אנוש, צלם אלוהים שבאדם, אובדן שאני כל כך לא מוכנה לקבל. אבל היום ראיתי לינץ', בעיניים ממש, בכיכר ציון, מרכז העיר-ירושלים (...) וצעקות "יהודי הוא נשמה ערבי הוא בן –" עלו בקולי קולות ועשרות (!) נערים רצים ומתקבצים ומתחילים להכות למוות ממש שלושה נערים ערביים שהלכו בנחת במדרחוב בן יהודה.

"כשאחד הנערים הערביים כשל ונפל לרצפה המשיכו הנערים לבעוט בו בראש, הוא איבד את ההכרה, העיניים התגלגלו, זווית הראש התעוותה ואז הבועטים ברחו והשאר התקבצו במעגל מסביב, כשחלק עוד צועקים עם שנאה בעיניים את הסיסמא הבזויה על יהודי הוא וערבי הוא..." 

כששני מתנדבים נכנסו לתוך המעגל לנסות לבצע החייאה התחילו המוני נערים מסביב להתמרמר בקול על שאנחנו מנשימים ערבי וכשעברו לידנו וראו את שאר המתנדבים מזועזעים שאלו למה אנחנו כל כך בשוק, הוא ערבי וכשחזרנו לאזור אחרי שעבר קצת זמן והזירה סומנה כזירת רצח ושוטרים היו בה יחד עם בן הדוד של הנפגע שניסה לשחזר מה היה, עמדו שם שני נערים שלא הבינו למה אנחנו רוצים לתת בקבוק מים לבן דוד של הנער שהובהל במצב אנוש לבית חולים, הוא ערבי והם לא צריכים להסתובב לנו במרכז העיר וזה מגיע להם כי אולי ככה הם יפחדו סוף סוף. ילדים בני 15-18 הורגים ילד בגילם בידיים שלהם ממש. בידיים שלהם ממש. ילדים ששום דבר בלב לא זז להם כשבעטו למוות בנער בן גילם ששכב מפרפר על הרצפה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ