אילן ליאור
אילן ליאור

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג, אמרה הבוקר (ראשון) כי מהיכרותה עם שושן ברבי, הנהג שדרס למוות והפקיר שלוש בנות משפחה בערב שישי בנתניה, "יש לו לב טוב", וקראה לו להסגיר עצמו למשטרה. בראיון הבוקר לגלי צה"ל אמרה פיירברג: "עם כל הבעייתיות שלך וההתנהגות הבעייתית שלך, יש בך ניצוץ חיובי והלב שלך הוא לב טוב. אתה לא התכוונת לפגוע באנשים האלה, ולא התכוונת להרוג אותם, אבל זה קרה. בוא כמה שיותר מהר למשטרה. בינתיים אתה רק מחמיר את מצבך".

בית משפט השלום בראשון לציון האריך הלילה בחמישה ימים את מעצרו של יוחאי גליקסמן, תושב נתניה בן 26, שהסגיר עצמו למשטרה זמן קצר לאחר התאונה הקטלנית ביום שישי בערב. המשטרה מייחסת לגליקסמן הריגה, שיבוש הליכים ומתן עדות שקר. נציג המשטרה אמר בבית המשפט כי יש חשש ממשי שהחשוד ינסה לשבש את החקירה והוסיף כי הוא מסוכן לציבור.

עו"ד תמי אולמן, המייצגת את גליקסמן, תקפה את החלטת המשטרה להוסיף לחשדות סעיף הריגה, אף שלדבריה החוקרים יודעים כי גליקסמן לא נהג בכלי הרכב ולכן הם מחפשים אחר שושן ברבי, החשוד העיקרי. אולמן סיפרה כי לגלקיסמן היו קשרי ידידות עם ברבי והשניים אף עבדו יחד בעבר.

הארכת מעצר של גליקסמן החשוד במעורבות בתאונה. טען שנהג ברכב וחזר בוצילום: עופר וקנין

לאחר שהסגיר עצמו טען גליקסמן כי הוא זה שנהג ברכב האאודי ודרס למוות את שלוש בנות המשפחה. אולם לאחר זמן קצר חזר בו וסיפר כי היה בבית בשעת התאונה והתבקש להודות במעשה אף שלא היה לו כל קשר אליו.

רעייתו של יוחאי גליקסמן בדריסה סיפרה הבוקר כי בעלה "ישן אתי בחדר, ואז צעקו לו מלמטה, שושן קרא לו, אי אפשר לטעות בקול שלו. הוא ירד אליהם ואחר כך חזר אליי ואמר לי שהוא הולך. אז התקשר ואמר שהוא ייעצר ליום אחד ושאני לא אדאג. ממש נלחצתי אבל אחרי ששמעתי שהוא נעצר על תאונה בזמן שהוא ישן אז נרגעתי כי ידעתי שהלבישו עליו תיק".

"אני יודעת שהוא ממש מפחד ממנו", סיפרה. "לא יודעת למה אבל הוא מאוד מפחד ממנו.
רק כשהוא הבין שניסו להלביש עליו תיק עם שלוש גופות הוא אמר להם שזה לא הוא.
שושן הרג 4 משפחות. לא רק אותן, גם אותי – אני עומדת ללדת והוא הכניס אותו לכלא והרס את המשפחה שלי. הוא הכניס חף מפשע לכלא על לא עוול בכפו".

בינתיים, המשטרה מוסיפה לחפש אחר שושן ברבי. על פי החשד, ברבי נסע במהירות מופרזת ופגע בנשים במעבר חציה בפינת הרחובות בן צבי וגרינבוים. הוא הותיר את מכונית האאודי ועליה סימני הפגיעה על הכביש ונמלט מהמקום ברגל. ברבי, נשוי ואב לשלושה, ריצה בעבר עונשי מאסר על עבירות אלימות וסמים.

עם זאת, קרובי משפחתו העידו כי בשנים האחרונות ניסה לחזור למוטב. הוא פתח עסקים חוקיים בנתניה ובהם פיצוצייה בשדרות בן צבי, סמוך למקום התאונה. כמו כן בבעלותו דוכני פירות וירקות בעיר. בעבר היה ברבי מזוהה עם בני משפחות הפשע אבוטבול ושירזי. הוא עסק במתן הלוואות בשוק האפור ובגביית חובות. בשנת 2003 נפצע קשה בניסיון חיסול בגשר בית ינאי. האחים אסי ופרנסואה אבוטבול נעצרו בחשד למעורבות בירי, אך שוחררו.

על אף טענות המשפחה, גם בשנים האחרונות הסתבך ברבי עם החוק. באחד המקרים הורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות של נהיגה באופן רשלני והכשלת שוטר במילוי תפקידו. הוא הודה בבריחה מניידת משטרה בשעת לילה מאוחרת באפריל 2010. שוטר הורה לו לעצור לביקורת סמוך למחלף גלילות, אך הוא הגביר את מהירות נסיעתו עד לכ-180 קמ"ש. הניידת רדפה אחריו וברבי ניסה להסית אותה מהנתיב על מנת לחמוק ממנה. הוא נמלט לנתניה, שם חצה כמה צמתים באור אדום על מנת לברוח מניידת נוספת שדלקה אחריו. בתום מרדף ארוך ברבי הצליח לחמוק מהניידות ובמשך שבועיים ירד למחתרת, עד שלבסוף הסגיר עצמו.

ניצב משנה בדימוס, אבי מנצור, לשעבר ראש אגף המודיעין והחקירות של מחוז מרכז הגדיר אותו בראיון לגלי צה"ל כ"פסיכופט". לדבריו, "העבריין הזה מוכר לי אישית מימים ימימה. אני זוכר את כתבי האישום נגדו, ומדובר בבחור אלים. אנחנו קראנו לו במשטרת ישראל פסיכופט", אמר. עו"ד דוד יפתח, שייצג את ברבי בעבר, אמר כי "המשטרה הרשיעה אותו כבר. אפשר להבין שלאדם כזה, שיש לו נסיון בעבר עם מקרים שהמשטרה תפרה עליו תיקים, קשה לסמוך על המשטרה. כל אדם במצבו היה מרגיש כמו עכבר במלכודת".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ