תומר זרחין
תומר זרחין

ועדת איתור המליצה אתמול לשר המשפטים יעקב נאמן למנות את עו"ד דינה זילבר למילוי משרת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה בתחום הייעוץ, במקומו של עו"ד מייק בלס.

המשנה ליועץ בתחום הייעוץ עוסק בין היתר, בהתוויית המדיניות המשפטית בכל הנוגע להתנחלויות.

בלס היה מעורב לאחרונה בגיבוש עמדת היועץ המשפטי לממשלה בפרשת גבעת האולפנה בבית אל ובמגרון.

הוועדה המליצה על זילבר, בת 42, עורכת דין ממחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה לתפקיד, לאחר שקיימה שורת ראיונות עם מועמדים סופיים.

בראש ועדת האיתור עמד היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, וחבריה משה דיין, נציב שירות המדינה, ד"ר גיא רוטקופף, מנכ"ל משרד המשפטים, צביקה האוזר, מזכיר הממשלה וד"ר תמר גדרון, נציגת האקדמיה.

זילבר פרקליטה בכירה במחלקת הבג"צים בפרקליטות, משמשת כפרקליטה מזה כ-16 שנה ומומחית בתחומי המשפט המנהלי והחוקתי.

זילבר הינה בעלת תואר שני בהצטיינות מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. היא כתבה שני ספרים: בספר "ביורוקרטיה כפוליטיקה" שפורסם ב-2006 כתבה כי לדעתה "היומרה לקיים מנהל ציבורי הפועל בשם אינטרס ציבורי אחד ואחיד אינה עומדת במבחן המציאות. זאת על רקע הקיטוב המחריף והולך בחברה הישראלית, על חלקיה השונים, ולנוכח עליית קרנה של הרב תרבותיות". לדבריה, "מתחייבת התפכחות כואבת, שאין ממנה מנוס, ממיתוסים של ‘מומחיות' ושל ‘ממלכתיות'".

ספרה השני "בשם החוק:היועץ המשפטי לממשלה והפרשות שטלטלו את המדינה", צפוי לצאת לאור בקרוב.

היא ייצגה את המדינה בשורת עתירות רבות מגוונות, בינהן העתירה נגד חוק החנינה למתנגדי ההתנתקות, עתירות נגד מינוי יעקב גנות למפכ"ל המשטרה, עתירה שביקשה לחייב את המדינה להחיל לימודי ליבה בישיבות ועתירה שביקשה לאפשר פונדקאות להומואים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ