נתפס משלוח סמים בשווי 600 אלף דולר שהוברח מלבנון

שוטרים עצרו תושב הכפר רג'ר לאחר שקיבל חבילות מהצד השני של הגבול. מפקד המחוז: "המטרה היא לתפוס את הסמים בטרם יגיעו לסוחרים המקומיים"

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

שוטרי יג"ל (יחידת גבול לבנון) של המחוז הצפוני במשטרה סיכלו הלילה (שבת) הברחת סמים מלבנון. השוטרים עצרו את תושב הכפר רג'ר, בן 18, במהלך הברחת סמים בגבול, לאחר שהועברה אליו כמות גדולה של הרואין וקוקאין.

בלשי היג"ל, בפיקודו של רב פקד אבישי מועלם, בשיתוף היחידה המרכזית שבפיקוד ניצב משנה מיכאל שפשק, ניהלו בחודש האחרון חקירה סמויה, שכללה גם מארבים לאורך גבול הלבנון. הלילה נצפה החשוד סמוך לגדר, זורק כסף לעברו השני של הגבול. לאחר מכן הושלכו לעברו בחזרה מספר חבילות.

החשוד נעצר וברשותו נתפסו חמישה ק"ג חומר החשוד כסם מסוג הרואין ועוד שני ק"ג חומר החשוד כסם מסוג קוקאין. לדברי המשטרה שווי הסם שנתפס מוערך ביותר מ-600 אלף דולר.

מפקד מחוז צפון ניצב רוני עטיה אמר כי "עבודה שיטתית וחקירה סמויה ומוצלחת של יג"ל וימ"ר צפון, סיכלה הפצת כמויות גדולות של סם בתחום מדינת ישראל. אנו נפעל במלוא העוצמה ועם כל הכוחות והאמצעים העומדים לרשותנו. מדיניות זאת עוסקת גם בהגברת כושר ההרתעה של המשטרה, לחימה נחושה ופעילות ממוקדת המגדילה את סיכויי העבריין להיתפס".

המשלוח שנתפס

עטיה הוסיף כי "המשטרה פועלת על מנת לצמצם באופן ניכר את הברחות הסמים בגבולות, כאשר הפעילות היא גם במישור המודיעיני וגם במישור המבצעי. המטרה שלנו היא לתפוס את הסמים עוד בטרם יגיעו לידי סוחרי הסמים המקומיים". החשוד יובא הערב, לאחר צאת השבת, לביהמ"ש בנצרת לדיון בבקשה המשטרה להאריך את מעצרו.

לפני שלושה שבועות נחשף כי כי שירות הביטחון הכללי והמחוז הצפוני במשטרה עצרו רשת של מבריחי סמים ישראלים, שהכניסו לישראל מטעני חבלה שהגיעו מחיזבאללה. החשודים, תושבי הכפר רג'ר ותושבי נצרת, היו בקשר עם מבריחי סמים מלבנון שפעלו תחת חסות חיזבאללה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ