מדריכים בבי"ס הטכני חשודים בקיום יחסי מין עם חניכות, בהן קטינות

שלושה מדריכים נעצרו השבוע בחשד לאינוס, בעילה אסורה בהסכמה, ומעשים מגונים. המשטרה: "אירוע חמור מבחינה ערכית, וכנראה גם פלילית"

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

מדריכים בבית הספר הטכני בבאר שבע קיימו יחסי מין עם תלמידות, חלקן קטינות, שלמדו במקום – כך הותר אמש לפרסום. לפי החשד, המדריכים, ששימשו בזמן שירותם הצבאי כמדריכים לימודיים בבית הספר, קיימו יחסים מין תוך ניצול מרותם עם תשע מהתלמידות בזמן השהות בקמפוס הלימודי. לסגל המנהלים והמפקדים של שלוחת בית הספר הטכני בבאר שבע לא היה ידוע על המתרחש בין חלק מהמדריכים לתלמידות.

החשדות שמופנים כלפי שלושה מהמדריכים – שכולם כבר שוחררו מהצבא בינתיים, התרחשו בשנה שעברה וייתכן שאף בשנים קודמות. בין היתר, מדובר בעבירות של בעילה אסורה בהסכמה ומעשים מגונים. במהלך החקירה הועלו אפשרויות שהתלמידות, אחת מהן בת 15.5, ציפו כי הקשר המיני יוכל לסייע להם במהלך הלימודים במקום, וכן שאחת מהתלמידות התאהבה במדריך החייל.

פרטי המקרה נחשפו רק לאחר שמדריך נוסף בבית הספר הטכני, שלדבריו לא היה שותף במעשים, השתחרר משירותו הצבאי והגיש קבילה אל נציב קבילות החיילים, האלוף (מיל') יצחק בריק, וגולל את שהתרחש בבית הספר. האלוף (מיל') בריק הפנה את המידע בנושא למצ"ח, שפתחה בחקירה. מאחר וחלפה למעלה משנה מאז שחרורם של שניים מהמדריכים, וחוק השיפוט הצבאי לא חל עליהם, התערבה גם משטרת ישראל בבדיקת הפרשה.

בחודש אוגוסט האחרון הוקם צוות החקירה המשותף, ונעצרו בתחילת השבוע שלושה צעירים החשודים במעשים. אחד מהעצורים שוחרר אתמול (רביעי) בתנאים מגבילים לביתו, לאחר שהיה עצור בבית כלא צבאי. שני חשודים נוספים נמצאים עדיין במעצר, ואחד מהם יובא להארכת מעצר ביום שישי הקרוב.

בחיל האוויר מתייחסים לפרשה בחומרה בעיקר בגלל יחסי המרות שהיו בין המדריכים לחניכות. מפקד חיל האוויר, האלוף אמיר אשל, נחשף לפרטי הפרשה רק לפני מספר ימים, והנחה את כלל המפקדים לערוך בירור בנושא. בנוסף, תתקיים היום (חמישי) שיחה של מפקד הבסיס הטכני, אלוף-משנה דני פרנקל, עם הסגל בשלוחה בבאר שבע, וההורים והתלמידים יעודכנו בפרטי הפרשה.

במשטרה ובמצ"ח מקווים כי פרסום החקירה בנושא תגרום לבנות נוספות, במידה ונפגעו, להתלונן. "על פי החשדות מדובר באירוע חמור מבחינה ערכית, וכנראה שגם מבחינה פלילית, ולפחות חיל האוויר מתייחס אליו ככזה. אלו חיילים שהיו אז בשירות חובה ותפקידם הוא לתגבר את התלמידים שלומדים בבית הספר ומתקשים בפיזיקה ובמתמטיקה, ובנוסף מוסיפים תכנים שהם מעבר לבגרויות – מורשת חיל האוויר ודברים דומים", הסביר קצין בכיר בחיל האוויר. "מי שמצליח להגיע לתפקיד של מדריך, הוא בדרך כלל שוחר שהצטיין בלימודים שלו, וזה אחד הדברים שמאוד מטרידים אותנו, כי זה מקום שלא היית מצפה שזה יקרה בו".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בחודש אוגוסט האחרון הוקם צוות חקירה משותף למשטרת ישראל ולמצ"ח לשם חקירת חשדות הנוגעים לעבירות מין של מדריכים כלפי שוחרות בבית-הספר הטכני של חיל האוויר בבאר שבע. במסגרת החקירה, נעצרו בתחילת השבוע שלושה חשודים, אשר שוחררו זה מכבר משירותם הצבאי, בחשד לעבירות מין שונות, ביניהן אינוס, בעילה אסורה בהסכמה, מעשים מגונים והטרדות מיניות. כל זאת, תוך ניצול יחסי מרות. בדיונים שנערכו השבוע בבית משפט השלום בבאר שבע ובבית הדין הצבאי ביפו הוארך מעצרם של החשודים לשם המשך פעולות חקירה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ